Możdżer - Danielsson - Fresco Trio wystąpi na Drums Fusion w Bydgoszczy

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Organizatorzy 11. edycji festiwalu sztuki perkusyjnej Drums Fusion odsłaniają pierwsze karty. Na bydgoskim festiwalu, zagra w maju trio Leszek Możdżer, Lars Danielsson i Zohar Fresco, które ma na swoim koncie dwie podwójnie platynowe płyty. Ruszyła właśnie sprzedaż biletów na ten koncert.

Trójka muzyków wystąpi na perkusyjnej fieście w Bydgoszczy 31 maja w budynku Opery Nova. Koncertowi przyświeca motto „Trzech Muzyków – Trzy Kultury – Jeden Czas”. „Trio z Larsem Danielssonem i Zoharem Fresco nazwałem „Leszek Możdżer Dream Team” – mówi o tym projekcie Możdżer. 

Publiczność ceni sobie to polsko-szwedzko-izraelskie Trio, szczególnie za delikatność i subtelne wyrafinowanie. Muzycy osiągnęli kompromis pomiędzy jazzową improwizacją, a przystępną dla szerokiego widza melodyjnością. Wydawać by się mogło, iż znakomity pianista Leszek Możdżer wespół ze szwedzkim basistą i wiolonczelistą Larsem Danielssonem i perkusistą z Izraela Zoharem Fresco stworzyli klasyczne „jazzowe trio” – fortepian, kontrabas, perkusja. Ale to jest Możdżer, w związku z czym, nic nie może być oczywiste.

„Skład Możdżera brzmi rzeczywiście jak marzenie – lekko, dynamicznie, czasem refleksyjnie. I jak w dobrej poezji – wyobraźnia nie kłóci się tu z dyscypliną, a wizyjność podaje rękę intelektualizmowi” – pisali krytycy. Trio już od startu biło rekordy popularności.

Tagi: