Miguel Zenon składa hołd Ornette'owi Colemanowi

Autor: 
Redakcja (materiały promocyjne)
Autor zdjęcia: 
materiały promocyjne

Portorykański saksofonista altowy Miguel Zenón składa muzyczny hołd twórczości Ornetta Colemana. Album, wydany nakładem wytwórni Miel Music, zatytułowany Law Years: The Music of Ornette Coleman jest już od maraca dostepny na płytowym rynku.

Zenón nagrał album we współpracy z muzykami pochodzącymi z różnych stron świata; skład dopełniają: Kubańczyk Ariel Bringuez (saksofon tenorowy),  Argentyńczyk Demian Cabaud (bas) oraz Katalończyk, doskonale znany z legendarnego pierwszego składu tria Brada Mehldaua, Jordi Rossy (perkusja). Ogniwem łączącym ten kwartet, poza uwielbieniem dla muzyki Colemana, był język hiszpański. Dla Zenóna to widomy znak, że „muzyka jazzowa nie zna granic.” Słowa te są tym bardzie znamienne, że nagranie powstało w Szwajcarii.

Materiał został zarejestrowany na żywo w maju 2019 w klubie Bird’s Eye w Bazylei, w którym muzycy odbywali rezydencję artystyczną. W informacjach o płycie zwraca się uwagę na dynamikę i energetyczność nagrania, na którą bez wątpienia wpłynęła obecność publiczności i jej żywe reakcje. Jak podkreśla Zenón „muzyka Colemana otwiera drogę do nieskończonych możliwości do takich interakcji.” Tym smutniej, że obecnie bardzo mało mamy takich okazji.

Album ukaże się w wersji cyfrowej.

 

.

 

Tagi: