Michał Biela / Karolina Rec - dwa solo koncerty na Chłodnej

Autor: 
Redakcja

W niedzielę 13 maja o godz. 21:00 Michał Biela i Karolina Rec w Klubokawiarni Chłodna 25 zagrają dwa solo koncerty.

 Michał Biela gra w Kristen i Ściance. Nagrywał z Kings of Caramel i Budyniem. Jego zwiewne piosenki na głos i gitarę barytonową są minimalistyczne i osobiste, niektórzy porównują je muzyki Dave Grubbsa, Jima O'Rourke czy Geoffa Fariny. Biela solo skupia się na prostych harmoniach i melodiach, bez hałasu i ściany dźwięku charakterystycznych dla Kristen czy Ścianki.

 "Jego song-writing jest bardzo ciekawy i pełen nieoczywistych akcentów, czasem jakby odkryty z pozycji post post-rockowych. Nie nowoczesny, ale też daleki od zapatrzenia w "tradycję" www.popupmusic.pl

O czym jest muzyka Bieli?

Karolina Rec grała w Kings of Caramel, a obecnie współtworzy Cieślak i Księżniczki, Nathalie and The Loners. Współpracowała z How How i Etamskim, jest także autorką muzyki do spektakli. Szkice na wiolonczele solo: czasem piosenkowe miniatury, czasem wielowarstwowe, pierzaste mikroformy – bez zagłębiania się w określenia formalne, ale z nieustającą chęcią poznawania na pozór ukrytych "właściwości" tego instrumentu. Poszukiwanie siły wyrazu spychanych na margines dźwięków.

13.05.2012, Warszawa

Klubokawiarnia Chodna 25, godz. 21:00

Wstęp: 20zł