Miłośnicy brzmień prezentowanych przez Resonance Ensemble spotkajmy się na platformie Kickstarter!

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
Wojtek Kornet

Od 30 sierpnia do 2 września odbywać się będzie Chicago Jazz Festival. 1 września na scenie Petrillo Music Shell Ken Vandermark zaprezentuje nowy materiał, który wykona Resonance Ensemble. Planowane jest również nagranie płyty z tego wydarzenia. Realizacja projektu zależna jest od dotacji, które już teraz można przekazywać za pośrednictwem platformy Kickstarter.

Resonance to projekt przygotowany, skomponowany i zaaranżowany przez Kena Vandermarka. Miał już trzy swoje odsłony - 2007 w Krakowie, 2009 w Krakowie wraz z trasą koncertową, obejmującą Polskę, Włochy, Węgry i Ukrainę oraz na festiwalu w Chicago w marcu ubiegłego roku - Resonance Festival organizowany był przez cztery polskie niezależne wytwórnie płytowe: NotTwo, Multikulti Project, Kilogram Records i Laurence Family.

Skład Ken Vandermark's Resonance Project tworzą wybitni muzycy, pochodzący z różnych krajów: Ken Vandermark (USA), Magnus Broo (Szwecja), Tim Daisy (USA), Per-Âke Holmlander (Szwecja), Dave Rempis (USA), Steve Swell (USA), Mark Tokar (Ukraina), Mikołaj Trzaska (Polska), Michael Zerang (USA), Wacław Zimpel (Polska).

Muzyka zespołu jest sumą doświadczeń Vandermarka w pracy nad wielonurtowymi kompozycjami na bigband jazzowy, ze szczególnym uwzględnieniem free jazzowych doświadczeń oraz historycznej ciągłości tradycji jazzowych orkiestr od lat trzydziestych (dokonania orkiestr Stana Kentona i Duke'a Ellingtona) po dzień dzisiejszy. Wydany w roku 2009 nakładem krakowskiej oficyny NotTwo box Resonansu uznany został przez dziennikarzy All About Jazz za najwybitniejsze dzieło edytorskie 2009 roku w kategorii "wydawnictwa wielopłytowe".

W marcu 2012 roku odbyła się europejska trasa koncertowa, w ramach której ensemble zagrał również trzy koncerty w Polsce, promująca ostatnią płytę Resonance „What Country Is This?”, która w 2011 roku ukazała się pod szyldem krakowskiej oficyny wydawniczej NotTwo.

Link do projektu na platformie Kickstarter