"Miłość" wszystko zwycięża!

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
Tomasz Korczyński

Jury konkursu polskiego 53.Krakowskiego Festiwalu Filmowego przyznało nagrodę Złotego Lajkonika Filipowi Dzierżawskiemu za film „Miłość”!

Film opowiadaja historię trójmiejskiej grupy yassowej „Miłość”, w składzie której grali Mikołaj Trzaska, Tymon Tymański, Leszek Możdżer, Maciej Sikała i Jacek Olter. Obraz otrymał w Krakowie także nagrodę publiczności. 

To bardzo głęboki, wzruszający i osobisty portrety pokolenia rodzącego się i dojrzewającego, nie tylko muzycznie, w początkach wolnej Polski” – brzmiało uzasadnienie wyboru jury 53.Krakowskiego Festiwalu Filmowego w składzie: Adam Sikora – przewodniczący, Agnieszka Traczewska, Ryszard Jaźwiński, Jacek Hugo-Bader oraz Marek Skrobecki, które przyznawało w konkursie polskim.

To jednak nie wszystkie nagrody, jakie ten film otrzymał podczas tegorocznej edycji Festiwalu. Piotr Kielar z Lifetime Productions za film „Miłość” odebrał nagrodę dla najlepszego producenta polskich filmów krótkometrażowych i dokumentalnych ufundowaną przez Krajową Izbę Producentów Audiowizualnych. 

Gratulujemy!

Posłuchajmy zatem jak w 1996 roku formacja Miłość zagrała koncert z fenomenalnym Lesterem Bowie