MELODY GARDOT ZAPRASZA MUZYKÓW Z CAŁEGO ŚWIATA DO WSPÓLNEGO WYKONANIA JEJ NOWEGO SINGLA

Autor: 
Redakcja (materiały promocyjne)

1 maja 2020 – W Międzynarodowy Dzień Jazzu światowej sławy wokalistka jazzowa, autorka piosenek i multiinstrumentalistka, Melody Gardot, zaprosiła muzyków z całego świata do udziału w zdalnym wykonaniu – w miejsce klasycznej orkiestry – jej nowego singla, zatytułowanego „From Paris With Love”. Singiel wydany zostanie przez Decca Records, jako wyraz wsparcia dla pracowników służby zdrowia i innych muzyków.

Jak wiele osób, w wyniku ograniczeń związanych z pandemią, Gardot była zmuszona wstrzymać prace nad swoim najnowszym albumem studyjnym. Bieżąca sytuacja zainspirowała ją do podjęcia własnej inicjatywy, skierowanej do muzyków z całego świata, któzy pozostają zamknięci w swoich domach. Zasada jest prosta: zebrać orkiestrę instrumentów smyczkowych i dętych złożoną z muzyków nie mających w tej chwili możliwości wykonywania swojej pracy, i zapłacić im tak, jakby grali razem w studiu.

"Na świecie jest tak wielu wpsaniłych artystów i muzyków, którzy nie są teraz w stanie żyć ze swojej sztuki ani wykonywać zawodu. Jestem w domu w Paryżu, czekając, jak wszyscy inni. Uświadomiłam sobie, że moglibyśmy spróbować stworzyć coś pięknego wspólnie i wirtualnie opuścić nasze miejsca izolacji, by kontynuować produkcję. Mam nadzieję, że ten projekt przyniesie miłość i nadzieję”, wyjaśnia wokalistka, która rezygnuje ze swoich zysków z tego utworu na rzecz inicjatywy charytatywnej Protégé Ton Soignant (szczegóły poniżej).

Muzycy zgłaszją sięza pośrednictwem strony www.melodygardot.com. Następnie otrzymują nuty, podkłady muzyczne i instrukcje co do tego, jak się nagrać i sfilmować, wykonując utwór w domu.

Indywidualne partie do ostatecznego nagrania zostaną wybrane spośród wszystkich zgłoszeń przez Melody i jej wieloletnich współpracowników: zdobywcy wielu nagród Grammy, Larry'ego Kleina (Joni Mitchell, Herbie Hancock, Madeleine Peyroux); zdobywcy wielu nagród Grammy, aranżera i kompozytora Vince'a Mendozy (Björk, Robbie Williams, Elvis Costello) i legendarnego inżyniera, Ala Schmitta.

Każdy muzyk wybrany i uwzględniony w ostatecznym nagraniu otrzyma honorarium zgodne ze standardową stawką ustalaną przez związki zawodowe w Wielkiej Brytanii. Gotowej piosence towarzyszyć będzie materiał wideo z udziałem wszystkich muzyków uczestniczących w nagraniu ze swoich domów rozsianych po całym świecie. Utwór „From Paris With Love” będzie stanowił przedsmak kolejnego albumu Gardot, którego szczegóły zostaną ujawnione wkrótce.

Decca and Melody rezygnują z zysków z tego utworu i przekażą minimum 0.50 funta na rzecz inicjatywy charytatywnej Protégé Ton Soignant za każde pobranie w Wielkiej Brytanii oraz 0.20 funta za każde pobranie poza Wielką Brytanią lub za każde 150 odsłuchań.

OBEJRZYJ NA INSTAGRAMIE WIADOMOŚĆ WIDEO OD MELODY HERE

Tagi: