Max Richter w Deutsche Grammophon

Autor: 
Redakcja

Max Richter - kompozytor i producent poruszający się najchętniej w najbardziej nieokreślonych obszarach muzyki i dźwięku podpisał właśnie kontrakt z najstarszym na świecie wydawnictwem zajmującym się muzyką poważną - Deutsche Grammophon.

Max Richter współpracował już z Deutsche Grammophon. To właśnie jej nakładem ukazał się album „Vivaldi Recomposed”. Projekt ten tak bardzo spodobał się szefostwu wydawnictwa, że w ramach nowego kontraktu „Cztery pory roku” według Maxa Richtera zostaną wydane jeszcze raz! W pudełku obok płyty CD znajdzie się też krążek DVD. Muzyce towarzyszyć będą remiksy, dodatkowe utwory a także filmowa rejestracja scenicznego spotkania kompozytora ze skrzypkiem Danielem Hopem, nagrana we wschodniej części Berlina pod koniec ubiegłego roku. Wydawnictwo przygotowuje także specjalną aplikację multimedialną pozwalającą jeszcze intensywniej doświadczyć melomanom tak oryginalnych „Czterech pór roku” jak i jej zrekomponowanej wersji.

Już w kwietniu do sklepów trafi także reedycja solowych płyt Richtera - Infra, 24 Postcards in Full Colour, Songs from Before oraz The Blue Notebooks. Na wrzesień zaś planowane jest wydanie nowej wersji orkiestrowego dzieła Brytyjczyka - „Memoryhouse”.

Max Richter: Jestem ogromnie przejęty faktem dołączenia do rodziny spod znaku żółtej etykiety i z ogromną przyjemnością będę starał się pomóc w kształtowaniu nowej wizji prezentacji muzyki współczesnej.

Tagi: