Max Richter - SLEEP transmisja w wielkanocny weekend

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

W nocy z soboty na niedzielę Stacja BBC Radio 3 będzie transmitować to niezwykłe wydarzenie. Pięć lat po premierze na żywo w londyńskim muzeum Wellcome Collection SLEEP, ośmiogodzinne dzieło Maxa Richtera, będzie transmitowane przez radio podczas Świąt Wielkiej Nocy, dając słuchaczom możliwość globalnego zjednoczenia się w medytacyjnej ciszy.

Wydarzenie będzie emitowane przez BBC Radio 3 (Wielka Brytania) – stację, która po raz pierwszy nadała jego pełną wersję z londyńskiego Wellcome Collection w 2015 roku.

Światowa radiowa premiera będzie transmitowana przez całą noc - od 24:00 w sobotę (11 kwietnia) do godz. 8:00 rano w Niedzielę Wielkanocną (12 kwietnia) w ramach serii „Slow and Mindful” stacji BBC Radio 3, poświęconej muzyce kontemplacyjnej do słuchania w czasie izolacji.

Jednocześnie, Europejska Unia Nadawców (EBU) w kooperacji z przedstawicielami stacji radiowych na całym świecie, nada pełną, ośmiogodzinną kompozycję za pośrednictwem ponad 15 rozgłośni w Europie i poza nią, w tym w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Nowej Zelandii. Wszystkie one będą transmitować SLEEP podczas Wielkanocnego weekendu.

W Polsce transmisji będzie można słuchać za pośrednictwem brytyjskiego BBC Radio 3: https://www.maxrichtermusic.com/sleep-broadcast/

Tagi: