Mats Gustafsson Trio: Fire! - The Hands na 20 lecie Rune Grammofon

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Słynna norweska firma Rune Grammofon świętuje w tym roku swoje 20 urodziny. Jubileusz zacny tym bardziej, że kiedy label pojawiał się na rynku, wielu zaczynało wieścić nadchodzący regres w branży płytowej.

Norwedzy jednak przetrwali, nie tylko na scenie, ale także w wierności swojej idei, przyświecającej od samego początku. „Tworzyliśmy Rune Grammofon jako enztuzjaści muzyki,którzy nie chcą limitować swojej wyobraźni, ani wyobraźni twórców niezależnie jakie gatunki muzyki reprezentują” nie raz słyszeliśmy w wywiadach. Czas pokazał, że Norwedzy obrali słuszną drogę, a przez lata, w ich katalogu znalazło się sporo płyt, które nie tylko spodobały się światowej krytyce, jak również mocno przypadły do gustu publiczności.

Nie inaczej będzie zapewne i teraz. Do katalogu firmy trafia najnowszy album jednego z najważniejszych dziś bandów zarówno skandynawskiej sceny, jak i w ogóle Europy.

Co prawda niekoniecznie jest to grupa z Norwegii, bo zarówno Mats Gustavson, jak i Johan Berthling to Szwedzi, a Andreas Werliin to zaś Niemiec, ale niech nam to nie psuje przyjemności cieszenia się ich muzyką. Album zatytułowany jest The Hands i jest szóstą pozycją z dyskografii zespołu.

Tagi: