Mathew Shipp na koncertach w Polsce!

Autor: 
Redakcja

To zupełnie gorąca wiadomość! Ci wszyscy, którzy jednak nie dotrą w ciągu najbliższych dni do Londynu żeby posłuchać Matthew Shippa, a wykażą się odrobiną cierpliwości będą mieli okazję posłuchać tego wybitnego pianisty w Polsce i to jeszcze w sensacyjnym składzie.

Kto nie słyszał o młodym saksofoniście altowym i klarneciście Mateuszu Walerianie, o jego rozlicznych muzycznych aktywnościach w grupach SAINTHUNTER, FLOWER SERMON TRIO, TRIO LOTUS, ZEN, BLACKADMIN, DEMIURGE DROPPIN' ACID oraz o triu współtworzonym z braćmi Macinem i Bartkiem Olesiami ten powinien zaległość czym prędzej nadrobić.

Dokonała okazja ku temu zdarzy się w drugiej połowie października tego roku. Trio zagra z gościem wyjątkowym, pianistą i kompozytorem Mathew Shippem, znanym nie tylko ze swojej autorskiej działalności muzycznej doskonale udokumentowanej choćby przez legendarną szwajcarską oficynę wydawniczą HatART czy wciąż budzący zainteresowanie amerykański label Thirsty Ear , ale również z wieloletniego udziału w wyśmienitym kwartecie saksofonisty Davida S. Ware’a.

Ilość koncertów i precyzyjne ich daty nie są jeszcze dokładnie ustalone, ale przynajmniej toruński koncert zespołu został potwierdzony na stronie internetowej Mathew Shippa. W rozmowie telefonicznej Mateusz Walerian „główny sprawca” tego zdarzenia zasygnalizował, że być może grupa zawita także do trzech lub czterech innych miast Polski. O szczegółach trasy koncertowej będącej częścią projektu Okuden Music: Sound To The Deepest (www.okudenmusic.com) będziemy na bieżąco informować.