Martina Küchena Angles 8 na rozpoczęcie 10. Krakowskiej Jesieni Jazzowej

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Martina Küchena - o tym, szwedzkim, saksofoniście mówi się, że jest jednym z najbardziej niezwykłych improwizatorów w Europie i bezkompromisowym muzykiem. 14-go października w klubie Alchemia, razem z grupą Martina Küchena Angles 8 zainauguruje 10. Krakowską Jesień Jazzową. 

Urodzony w 1966 r. saksofonista równie dobrze radzi sobie w składach free-jazzowych, jak i w projektach ciągnących w stronę awangardy.
W młodości występował jako perkusista i wokalista rockowy, by z czasem skupić swoje zainteresowania na muzyce jazzowej i improwizacji. Aktywny na free jazzowej scenie od połowy lat 90., grywał na ulicy i w sztokholmskim metrze. Küchen  ma też na swoim koncie kilkutygodniową podróż po Afryce, gdzie grał z lokalnymi artystami. Wszystkie te doświadczenia wpłynęły na jego oryginalny styl gry.
Znany z kilku znakomitych jazzowych zespołów, pisze także muzykę teatralną i tworzy instalacje dźwiękowe. Oprócz powołanego do życia w 2007 r. Angles współtworzył takie formacje, jak Exploding Customer, Sound of Mucus czy Unsolicited Music Ensemble.
Küchen wraca do Krakowa po trzech latach nieobecności.

CO? – 10. Krakowska Jesień Jazzowa: Martina Küchena's Angles 8
KTO? – Magnus Broo, Eirik Hegdal, Mats Äleklint, Martin Küchen, Johan Berthling, Alexander Zethson, Mattias Ståhl, Kjell Nordeson
GDZIE? – Klub Alchemia, Kraków
KIEDY? – 14/10/2015, 20:00
BILETY? – 30 zł / 40 zł

Tagi: