Martin Küchen, Rafał Mazur i Vasco Trilla w Ośrodku Postaw Twórczych

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Martin Küchen to znakomity szwedzki saksofonista i jedna z kluczowych postaci sceny muzyki improwizowanej. Rafał Mazur uważany jest za najciekawszego i najbardziej twórczego improwizatora grającego na akustycznej gitarze basowej, w którego muzyce wolna improwizacja spotyka się z filozofią chińską i praktykami tao. Vasco Trilla - perkusista i improwizator tworzył muzykę różnych gatunków, od popu przez jazz po death metal. Podczas majowej trasy panowie wystąpią wspólnie po raz pierwszy. Koncert w OPT odbędzie się w sobotę - 12 maja.

Martin Küchen - szwedzki saksofonista, improwizator jazzowy, jedna z kluczowych postaci europejskiej sceny muzyki improwizowanej. Urodzony w 1966 roku, karierę muzyczną rozpoczynał jako wokalista rockowy, z czasem zaczął interesować się innymi muzycznymi światami - grywał między innymi jako klezmer, dłuższy czas spędził też w Afryce koncertując z lokalnym zepołem Alphones Suomas. Od 2000 roku koncertuje i nagrywa z czołowymi artystami jazzowymi, współtworzy grupy Angles 9, All Included, Chip Shop Music, Looper i Trespass Trio.

Rafał Mazu jest jednym z najciekawszych i najbardziej twórczych improwizatorów grających na akustycznej gitarze basowej. W jego muzyce wolna improwizacja spotyka się z filozofią chińską i praktykami tao. Swoje koncepcje realizuje m.in w zespole Ensemble 56, międzynarodowym trio Mockunas/Mazur/Strid oraz Mazur/Neuringer Duo, a także Kaluza/Majewski/Mazur/ Suchar. W tym ostatnim składzie artyści nagrali album „Tone Hunting”, który w październiku 2013 ukazał się nakładem oficyny Clean Feed.

Vasco Trilla - perkusista i improwizator z Barcelony. Zaczął grę na perkusji w wieku dziewiętnastu lat. Początkowo skupiał się na progresywnym rocku i metalu, później zainteresował się muzyką indyjską, afrykańską, jazzem i swobodną improwizacją. Tworzył muzykę różnych gatunków, od popu przez jazz po death metal. Obecnie wykorzystuje niekonwencjonalne techniki gry na perkusji, będąc zaangażowany w scenę free-improv. Koncertuje wraz z różnymi projektami na terenie całej Europy. Ma na swoim koncie ponad dwadzieścia albumów, które zostały wydane między innymi przez wytwórnie: Cuneiform, Altrock, Discordian, Audition, El Negocito, Jacc, FMR. Do projektów z jego udziału zaliczają się: Boi Akih, Planeta Imaginario, October Equus, The Oddvisers, Fine!, Mundo Flotante, Kaulakau/Cobla Sant Jordi, Filthy Habits Ensemble, Cows On Trees, Balimonster, Yedo Gibson-Vasco Trilla duo, Outerzone, Reptilian Mambo, Liba's Traum, etc.

KTO? – Martin Küchen, Rafał Mazur, Vasco Trilla
GDZIE? – Ośrodek Postaw Twórczych, Wrocław
KIEDY? – 12/05/2018, 20:00
BILETY – 20 PLN

 

Tagi: