Mark Feldman poprowadzi warsztaty jazzowe dla skrzypków

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Dla wszystkich muzyków, chcących pogłębić swoją wiedzę i umiejętności mamy ciekawą propozycję warsztatową. Gwiazda nowojorskiej sceny jazzowej Mark Feldman, obsypany nagrodami i najwyżej ceniony w gronie młodych skrzypków jazzowych Europy Adam Bałdych oraz pochodzący z Finlandii wykładowca i koncertujący skrzypek Ari Poutiainen. To właśnie oni poprowadzą warsztaty dla skrzypków jazzowych (i nie tylko) w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach (27 lipca - 1 sierpnia 2015).

Organizatorem warsztatów jest Fundacja im. Zbigniewa Seiferta, która w ubiegłym roku z olbrzymim sukcesem zorganizowała I Międzynarodowy Jazzowy Konkurs Skrzypcowy im. Zbigniewa Seiferta. Wydarzenie to odbywało się również w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. W tym roku Fundacja Seiferta ponownie zagości w tym wspaniałym i nowoczesnym obiekcie, by pod okiem gigantów jazzowych skrzypiec uczyć i wychowywać nowe pokolenie jazzowych wirtuozów tego instrumentu.

Choć nie tylko! Jak bowiem zaznaczają organizatorzy warsztaty przeznaczone będą zarówno dla skrzypków, jak też muzyków grających jazz i muzykę improwizowaną na innych instrumentach smyczkowych. Obowiązuje tylko jedno ograniczenie – trzeba mieć ukończone 18 lat.
W programie sześciodniowych warsztatów przewidziane są zajęcia indywidualne z wykładowcą, jak również nauka gry w zespole. Młodym muzykom akompaniować będzie znakomita sekcja rytmiczna - Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Trio. Zaplanowane również zostały wykłady Adama Barucha pt. „Jak być muzykiem i przetrwać” dotyczące m.in. kreowania wizerunku artystycznego w mediach, jak również codzienne, a właściwie nocne jam session.

Organizator zapewnia bezpłatny nocleg oraz transport lokalny na trasie Kraków-Lusławice-Kraków.
Koszt warsztatów: 150 EURO (650 zł) + koszty wyżywienia.
Dla tych, którzy nadeślą zgłoszenie do 15 kwietnia cena promocyjna – 130 EURO (550 zł)!
Liczba miejsc ograniczona.
Szczegółowe informacje, regulamin oraz karta zgłoszeniowa dostępne na stronie:
www.seifertcompetition.com/seifert/statyczne/warsztaty-dla-skrzypkow-jaz...
Informacje można również uzyskać pod adresem:
info@zbigniewseifert.org
 

Tagi: