Marek Napiórkowski Trio w trasie koncertowej z projektem "KonKubiNap"

Autor: 
Redakcja

26 lutego rozpoczęła się trasa koncertowa tria Marka Napiórkowskiego. Gitarzysta wraz z zespołem, który tworzą basista Robert Kubiszyn i perkusista Cezary Konrad zagra czternaście koncertów w trzynastu miastach Polski. Tournee odbywać się będzie pod znakiem promocji najnowszego albumu zespołu "KonKubiNap", wydanego przez Universal Music Polska w październiku ubiegłego roku.

Pełna ekspresji, improwizowana muzyka tria, znakomite, intuicyjne porozumienie między muzykami i otwarte formy utworów sprawiają, że każdy koncert zespołu jest niezapomnianym przeżyciem – tak o muzyce tria wypowiadają się komentatorzy muzyczni.

"Niezwykłe jest to, jak duch improwizacji niesie nas co wieczór w inne rejony muzycznych światów" - powiedział PAP lider zespołu Marek Napiórkowski. "Wybierając wersje koncertowych wykonań na płytę 'KonKubiNap' cieszyło mnie bardzo to, że nasze koncerty różnią się od siebie, że stać nas na podejmowanie ryzyka we wspólnym muzykowaniu" - dodał gitarzysta.

Marek Napiórkowski nagrał ponad 100 płyt z różnymi wykonawcami sceny polskiej, m.in. z Henrykiem Miśkiewiczem, Urszulą Dudziak, Anna Marią Jopek, Krzysztofem Ścierańskim, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Tomaszem Stańką i Dorotą Miśkiewicz. Współpracował również z gwiazdami światowego jazzu, m.in. z Patem Methenym, Richardem Boną, Mino Cinelu, Marcusem Millerem, Dhaferem Youssefem, Angelique Kidjo, Ivanem Linsem, Klausem Doldingerem.

Robert Kubiszyn to gitarzysta basowy i kontrabasista, mający na koncie współpracę m.in. z Adamem Pierończykiem, Deanem Brownem, Jonem Herringtonem, Mino Cinelu, Zbigniewem Namysłowskim, Marią Schneider. Kubiszyn grał również na dwóch poprzednich płytach Napiórkowskiego.

Cezary Konrad nieprzerwanie od roku 1992 uznawany jest za najlepszego polskiego perkusistę jazzowego według rankingu Jazz Top magazynu "Jazz Forum". Współpracował m.in. z Leszkiem Możdżerem, Zbigniewem Namysłowskim, Tomaszem Stańką oraz z zagranicznymi muzykami takimi jak Karrin Allyson, Randy Brecker, Joe de Franco, Paul Imm, Didier Lockwood, Pat Metheny, Nippy Noya, Susan Weinert.

Plan trasy

26.02 Lublin / Klub Graffitti

1.03 Kraków / Lizard King

3.03 Tarnów / Piwnice

4.03 Busko Zdrój /  Imosówka

6.03 Wrocław / Firlej

7.03 Poznań / Blue Note

9.03 Rzeszów / Red Zone

10.04 Sopot / Versalka

19.04 Gniezno /Leo Libra

20.04 Mosina / Mosiński Ośodek Kultury

6.05 Warszawa / Goryl we mgle

9.05 Grodzisk Mazowiecki / Centrum Kultury

13.05 Warszawa  / Studio im A.Osieckiej (“Trójka")

27.05 Tarnowskie Góry / Tarnogórskie Spotkania Jazzowe