Marek Napiórkowski rusza z koncertami w Polskę

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Płyta "Up!" zostałą bardzo dobrze przyjęta, zarówno przez fanów Marka Napiórkowskiego, jak i przez krytyków muzycznych, czego wyrazem była nominacja do Fryderyka. Dla wszystkich, którzy mieliby ochotę usłychać materiał z tego albumu na żywo mamy dobrą wiadomość - Marek Napiórkowski i jego koncertowy sextet rusza z koncertami w Polskę. Najbliższy koncert już w poniedziałek, w Warszawie.

Album UP! swoją premierę miał w listopadzie 2013 roku. Zrealizowana z niemal orkiestrowym rozmachem płyta to niewątpliwie dzieło bez precedensu w historii polskiego jazzu. Sam Napiórkowski charakteryzuje ją jako efekt artystycznych i życiowych poszukiwań, deklarację dojrzałego człowieka, który nie chce oglądać się do tyłu. W nagraniu albumu wzięli udział wybitni muzycy: Krzysztof Herdzin (fortepian, aranżacje na nonet muzyków symfonicznych), Adam Pierończyk (saksofony), Henryk Miśkiewicz (klarnet basowy, saksofon), Robert Kubiszyn (bas), Clarence Penn (perkusja). Płyta Up! wzbudziła duże uznanie krytyków i publiczności, czego świadectwem jest nominacja do nagrody FRYDERYK 2014 w kategorii „Jazzowy album roku”.

Marek Napiórkowski to znany i ceniony gitarzysta i kompozytor. Pięciokrotnie nominowany do Nagrody Muzycznej „Fryderyk”, dwukrotnie uznany przez czytelników „Jazz Forum” za gitarzystę roku. Koncertował w wielu krajach Europy, w Japonii, USA, Meksyku, Brazylii, Kanadzie, Indonezji i Chinach. Na swoim koncie ma cztery albumy solowe i ponad 140 płyt nagranych z uznanymi wykonawcami polskimi i zagranicznymi. Współpracował między innymi z Patem Methenym, Clarencem Pennem, Gilem Goldsteinem, Anną Marią Jopek, Urszulą Dudziak, czy Wojciechem Karolakiem.

Najbliższe koncertu sekstetu Marka Napiórkowskiego:

20 kwietnia- Marek Napiórkowski Sextet "UP!" ,Teatr Studio Warszawa
22 maja - Marek Napiórkowski Sextet "UP!"  ,Konin w ramach festiwalu "Jazzonalia"
30 lipca - Marek Napiórkowski Sextet "UP!"   Przystanek Woodstock
28 sierpnia - Marek Napiórkowski Sextet "UP!"  ,Gdańsk ,Jaśkowa Dolina

Tagi: