Marek Napiórkowski i Artur Lesicki w Studiu Koncertowym Polskiego Radia

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Marek Napiórkowski i Artur Lesicki wystąpią z kameralnym koncertem z muzyką filmową 21-go stycznia w Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego. Filmowe tematy muzyczne skomponowane przez uznanych polskich kompozytorów znalazły się na płycie „Celuloid” nagranej przez  Napiórkowskiego i  Lesickiego. Podczas warszawskiego koncertu, promującego to wydawnictwo, będzie można usłyszeć kompozycje m.in. z filmów „Prawo i pięść”, „Lalka” oraz „Człowiek z żelaza”.

„Celuloid” to płyta magiczna i taki też będzie koncert w Studio im. Witolda Lutosławskiego. Marek Napiórkowski oraz Artur Lesicki, czołowi polscy gitarzyści jazzowi i przyjaciele od dzieciństwa, wydobywają to, co najpiękniejsze w muzyce Krzysztofa Komedy, Wojciecha Kilara, Andrzeja Kurylewicza, Andrzeja Korzyńskiego i Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza. Ponadczasowe kompozycje w oryginalnych interpretacjach tworzą unikalny klimat.

Marek Napiórkowski ma w dorobku udział w sesjach nagraniowych ponad 150 albumów: jazzowych, rockowych i popowych; realizuje własne projekty i był - wraz z Arturem Lesickim -  współliderem zespołu Funky Groove. Wydał cztery autorskie albumy: NAP, Wolno, KonKubiNap oraz UP!. Pięciokrotnie nominowany  do Nagrody Muzycznej Fryderyk. Głosami czytelników pisma „Jazz Forum” został wybrany jazzowym gitarzystą roku 2012, 2013 i 2014.

Artur Lesicki jest nie tylko cenionym liderem,  rozchwytywanym sidemanem, ale i jednym z najwyżej cenionych w Polsce gitarowych pedagogów; jako lider autorskiego projektu Acoustic Harmony nagrał dwie znakomicie przyjęte płyty: An Unbelievable Silence i Stone & Ashes.

KTO? – Marek Napiórkowski, Artur Lesicki
GDZIE? – Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego, Warszawa
KIEDY? – 21/01/2016, 19:00
BILETY? – 50 zł

Tagi: