Marcin Wasilewski Trio & Mr Krime z udziałem Natalii Przybysz w warszawskim SPATiFie

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

28 marca, w klubie SPATiF wystapią Marcin Wasilewski Trio & Mr Krime z gościnnym udziałem Natalii Przybysz. Każda z tych osobowości na ugruntowaną pozycję w swojej materii muzycznej. Tym razem zjednoczą swoje talenty na jednej scenie i zaprezentują alternatywny repertuar w elektrycznym składzie.

Marcin Wasilewski Trio -14 września 2018 roku ukaże się ich piąty album nagrany dla ECM Records, dziewiąty w dyskografii. W skład trio wchodzą: pianista Marcin Wasilewski, kontrabasista Sławomir Kurkiewicz oraz perkusista Michał Miśkiewicz.
Są to jedyni obok Tomasza Stańki oraz Macieja Obary polscy artyści, których albumy wydawane są przez jedną z najbardziej prestiżowych wytwórni jazzowych - ECM Records z Monachium. Przez 15 lat muzycy tworzyli Kwartet Tomasza Stańki. Członkowie MWTrio razem lub osobno współpracowali również z takimi gwiazdami jazzu, jak: Charles Lloyd, Al Foster, Branford Marsalis, Jan Garbarek, Nils Petter Molvær, Gianluigi Trovesi, Louis Sclavis, Arthur Blythe, Joe Lovano, Bernt Rosengren, Dino Saluzzi, Bobo Stenson, Anders Jormin, Manu Katché, Jon Christensen i wielu innych.
Sam lider, Marcin Wasilewski, w 2005 roku został uznany przez amerykański magazyn DownBeat za 'wschodzącą gwiazdę' światowej pianistyki jazzowej. Został również czterokrotnie nagrodzony Fryderykiem jako Jazzowy Artysta Roku (2005, 2009, 2012, 2015). A MWTrio czterokrotnie otrzymało statuetkę Fryderyka za Jazzowy Album Roku (2001, 2005, 2009, 2015) oraz było wielokrotnie wybierane najlepszym akustycznym zespołem przez polskich fanów jazzu w corocznej ankiecie magazynu Jazz Forum.

Mr Krime urodził się w 1978 roku w Krakowie jako Wojciech Długosz. W wieku siedmiu lat rozpoczął naukę gry na skrzypcach i fortepianie. Jako didżej i producent jest obecny na scenie już od połowy lat 90. Był pionierem polskiego turntablismu. Dwukrotnie zdobył Mistrzostwo Europy Wschodniej ( 2001, 2002) w konkursie Vestax Extravaganza. Zwyciężył w pierwszych Mistrzostwach Polski ITF w 2003 roku. Jest absolwentem Red Bull Music Academy 2001 w Dublinie. Do najbardziej znanych mixtape'ów jego autorstwa należą: Krime Story, Music For Night People oraz Dusty Digital. Mr Krime znany jest ze współpracy z muzykami jazzowymi, tj: Sławek Jaskułke, Jarosław Śmietana, Aga Zaryan.

Natalia Przybysz - wokalista i autorka tekstów kojarzona jako wokalistka soul i r&b - Sistars. Aktualnie działa jako Natu i Natalia Przybysz. Jest znana z licznych kolaboracji z artystami: Envee, Trębski, Zagórski, Zabrocki, Rogiński. W 2015 roku otrzymała statuetkę Fryderyka w dwóch kategoriach: Album Roku za płytę ,,Prąd'' oraz Utwór Roku za ,,Miód''. Została również nominowana do nagrody TVP Kultura - Gwarancje Kultury. Album ,,Prąd'' osiągnął status Złotej i Diamentowej Płyty.

CO? – Marcin Wasilewski Trio & Mr Krime feat. Natalia Przybysz
KTO? – Marcin Wasilewski, Sławomir Kurkiewicz, Michał Miśkiewicz, Mr Krime, Natalia Przybysz
GDZIE? – Klub SPATiF, Warszawa
KIEDY? – 28/03/2018, 20:00
BILETY? – 70 PLN / 60 PLN / 50 PLN

Tagi: