Marcin Olak / Patryk Zakrocki / Agusti Fernandez czyli Spontaneus Chamber Music vol. 2

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Do tego spotkania chyba musiało dojść. Marcin Olak i Patryk Zakrocki po raz pierwszy spotkali się ze sobą w stworzonym na potrzeby festiwalu Ad Libitum ensemblu, który poprowadził ówczesny artysta rezydent Agusti Fernandez. Spotkanie okazało się w przypadku tych dwóch artystów na tyle owocne, że już po zakończeniu festiwalu zdecydowali razem grać.

Wkrótce okazało się, że ci wydawałoby się zupełnie różni twórcy znaleźli przestrzeń wspólną i muzykę, która rozpala ich wyobraźnię na tyle, że warto ją nagrać i wydać. Pierwsza płyta Spontaneus Chamber Music ukazała się dwa lata temu, a duetowi towarzyszły wówczas grający na instrumentach perkusyjnych Mikołaj Wielecki.

Od tamtego czasu duet Olak / Zakrocki grali ze sobą regularnie i wspólnie zrealizowali sporo muzycznych przedsięwzięć. Niechybnie jednak zbliżał się moment kiedy trzeba będzie na nowo wyimprowizować trochę spontanicznej muzyki kameralnej. W październiku ubiegłego roku kiedy Agusti Fernandez był gościem urodzinowych koncertów Barry’ego Guya podczas Ad Libitum, Maricn i Patryk zaprosili pianistę do studia nagraniowego, gdzie pod czujnym okiem Michała Kupicza zarejestrowali drugą odsłonę Spontaneus Chamber Music.

Efekty tej sesji, tak jak i woluminu pierwszego oddajemy Wam teraz w ręce z nadzieją, że tak jak i pierwsza odsłona zdobędzie Wasze serca.

Tagi: