Maohl's Gift - specjalny koncert w Jazzarium Cafe

Już jutro o 19:30 w Jazzarium Cafe (Wilcza 50/52, róg Poznańskiej) wystąpi austriacki kwartet Maohl. Zespół powstał w lecie 2007 r. z inspiracji saksofonisty z Augsburga Marka Ohlera. Mark studiował saksofon i kompozycję w Konserwatorium w Wiedniu, gdzie poznał gitarzystę HP Freudenthalera i perkusistę Huberta Bründlmayera.

Kilka miesięcy po założeniu zespołu jury przy Konserwatorium Wiedeńskim przyznało mu stypendium na wyprodukowanie pierwszej płyty (opublikowanej jesienią 2008). Do zespołu dołączył wówczas basista Bernd Klug by pozostać w nim do dzisiaj.
Grana na zywo muzyka zespołu, zarówno w Austrii jak i na scenach nie tylko niemieckich, zawsze wzbudza żywą i entuzjastyczną reakcję publicznosci. W doniesieniach prasowych równiez nie brak pochwał.

Muzyka Maohl to energia i emocje.  W rytmie kompozycji najwazniejszy jest ich improwizowany charakter, ewoluujacy przesłaniem z trzewi do mózgu, poszukujący pierwszej przyczyny. Mieszając rózne style i wpływy – pomimo a może właśnie dzięki temu – zespół dopracował się własnego, unikalnego brzmienia, w którym wszystko się może zdarzyć.

Co? Maohl's Gift

Kiedy? Niedziela 25 listopada, godzina 19:30

Gdzie? Jazzarium Cafe, Wilcza 50/52 (róg Poznańskiej)

Bilety? Wstęp wolny!

Tagi: