Malerai i goście - na płycie i na koncercie

Autor: 
Redakcja

Malerai czyli Michał Górczyński, Dagna Sadkowska i Mikołaj Pałosz. Znamy ten zespół. Teraz dołączą do niego goście. Kazuhisa Uchihashi i Maya R i jakby było mało dostaniemy płytę "Utsuroi", będącą kolejną odsłoną cyklu „muzyka do języków” oraz koncert album ten promujący.

Inspiracja brzmieniem języka i wyobrażanie sobie dźwiękowej kultury, którą dany język tworzy prowadzi do komponowania muzyki interpretowanej „to co znam poprzez to co widzę dzięki językowi”. Moc gestów, fizyczność wypowiadanych słów, skojarzenia i czyste brzmienie języka to potencjał energetyczny tkwiący w poezji języka. Czy to są w ogóle piosenki? Czy to jest poezja śpiewana? Śpiew nie jest tu najważniejszy ani żaden z instrumentów nie ma tu roli wiodącej.

Wszystko podporządkowane jest obrazom dźwiękowym tworzonym przez język japoński, dodatkowo podkreślany przez obecność dwóch gości pochodzenia japońskiego. Są to Maya R oraz Kazuhisa Uchihashi, którym bardzo dziękuję za chęć współtworzenia tej płyty. Muzyka zawarta na płycie  pisana była do poezji Fryderyka Nietsche (tłumaczenia), Yoshihiro Harady oraz Kawahigashi Hekigoto. 

 

KTO: Malerai/Uchihashi/Maya R

CO: „Utsuroi"

GDZIE:Studio Polskiego Radia im. W. Szpilmana o godzinie

GDZIE:  8.04.2015, godz. 20.00

ZA ILE: 10 PLN Bilety dostępne przed koncertem.

 

Skład zespołu:

Michał Górczyński – klarnet, saksofon tenorowy, mały keyboard, mała plastikowa gitarka, kompozycja wszystkich utworów oprócz Hoshi oraz Hikari

Dagna Sadkowska – skrzypce

Mikołaj Pałosz – wiolonczela

Maya R – śpiew

Kazuhisa Uchihashi – gitara, daxophone