MAKE ART NOT WAR czyli 15. Mózg Festival w Warszawie

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej i Sztuk Wizualnych „Mózg Festival” odbywa się w dniach 7-9.11.2019 w trzech klubach warszawskich: Dzik, Pogłos i Spatif. Zaproszeni są artyści z całego świata, a festiwal prezentuje najnowsze techniki wykonawcze oraz połączenia interdyscyplinarne w kontekście i poszanowaniu tradycji. Wystąpią m.in. Peter Brotzman, Jon Dobie, Michael Wertmüller, Rasp Lovers, Siksa, SVARTVIT, Hania Piosik, Christopher Chaplin i Luma Launisch, BroShuda, FOQL i Copy Corpo.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej i Sztuk Wizualnych Mózg Festival jest spotkaniem artystów tworzących i poruszających się we wszystkich rejonach muzyki współczesnej, sztuki performance, audio i wideo instalacji, w których muzyka odgrywa istotną rolę.

Do udziału w festiwalu zapraszani są artyści z całego świata, gdyż jednym z założeń festiwalu jest jego wielokulturowość oraz prezentacje sprzyjające poznawaniu i rozumieniu wieloaspektowości kultur. Festiwal prezentuje najnowsze techniki wykonawcze oraz połączenia interdyscyplinarne w kontekście i poszanowaniu tradycji.

Do udziału w festiwalu zapraszane są wybitne indywidualności świata sztuki oraz młodzi artyści, których dotychczasowe działania noszą znamiona wyjątkowych. Wszystkie działania artystyczne traktowane są jako środek, który prowadzić ma do głębszego poznania otaczającej nas rzeczywistości i przemian zachodzących na świecie.

W latach 2017-2019 realizacji kolejnych edycji towarzyszą hasła zwracające uwagę na problemy pojawiające się we współczesnym świecie. Działania festiwalowe i okołofestiwalowe zwracają uwagę na taką problematykę jak: źródła konfliktów międzyludzkich, zagrożenie wojną, manipulowanie społeczeństwami, uciekanie w przestrzeń wirtualną, brak wzajemnego poszanowania i akceptowania inności, nierozumienia zasad współistnienia na naszej planecie.

Edycja 2017 roku to COME DOWN TO EARTH. Hasło, które obowiązywało w roku 2018 to DUCHOWOŚĆ JEST POWSZECHNA. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem MAKE ART NOT WAR.

Program festiwalu:

07.11Klub POGŁOS
RASP LOVERS
YEAH YOU
SIKSA
SVARTVIT

08.11. DZiK
Ido Bukelman
Ryuzo Fukuhara / Tracy Lisk
Hania Piosik
Christopher Chaplin / Luma Launisch
LXMP

09.11.2019 SPATIF, sala im. Gustawa Holoubka
BroShuda
Peter Brötzmann / Jon Dobie / Sławek Janicki / Michael Wertmüller
FOQL & Edka Jarząb:
Mother Earth's Doom Vibes
Vj Copy Corpo
Julek Ploski
Freeze LIVE
Jakub Lemiszewski
Monster

Tagi: