Majowy koncert Mokotów Jazz Fest 2013

Autor: 
Redakcja

26. maja na Skwerze im. Olgi i Andrzeja Małkowskich w ramach drugiej edycji Mokotów Jazz Fest 2013 i Warszawskiej Drogi Kultury wystąpi zespół Full Drive dowodzony przez Henryka Miśkiewicza w składzie: Marek Napiórkowski – gitara elektryczna, Krzysztof Pacan – gitara basowa i Robert Luty – perkusja. 

Zespół zaprezentuje najnowszy - trzeci już – projekt tej doskonałej formacji. Materiał, jaki w niedzielę usłyszy publiczność został zarejestrowany i wydany na płycie „Full Drive 3” w 2012 roku, otrzymując nominację do nagrody polskiego rynku fonograficznego Fryderyk 2013 w kategorii Album Roku.

Henryk Miśkiewicz uhonorowany nagrodą Fryderyk 2012 w kategorii „Jazzowy Artysta Roku”, od lat zwycięzca plebiscytu Jazz Top magazynu Jazz Forum w kategoriach „saksofon altowy”, „klarnet”. Zdobywca trzech Fryderyków (poza tegorocznym statuetkę odebrał za album „Lyrics” w 2002 r. oraz w roku 2004 w kategorii Muzyk Roku"). Wszystkie jego płyty nominowane były do Fryderyków, on sam został nagrodzony za całokształt pracy muzycznej prestiżowymi nagrodami Mateusza (nagroda III Programu Polskiego Radia) oraz Oskarem Jazzowym (nagroda Stowarzyszenia Łódzkich Melomanów). Koncertował na wielu festiwalach w Europie. Grał z czołowymi polskimi muzykami jazzowymi. Koncertował również z Joe Lovano, Orkiestrą Paula Kuhna. W ramach projektu Anny Marii Jopek współpracował z Patem Methenym.

Tegoroczną edycję Mokotów Jazz Fest zainaugurował 30. kwietnia w Światowy Dzień Jazzu koncert Anny Serafińskie.

Podczsa kolejnych odsłon zagrają: Włodzimierz Nahorny Trio, Paweł Kaczmarczyk Trio i Marcin Masecki.