Magic - nowa płyta Sergio Mendesa za tydzień w sklepach.

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
mat. promocyjne

Sergio Mendes w Brazylii postać poważana i doceniana, u nas człowiek, którego nieszczególnie udaje się dostrzegać jako ważną cześć światowego muzycznego życia. 10 czerwca wyda swoją kolejną płytę i mimo to trudno oczekiwać, że jego status bardzo się zmieni.

Bo i jak miałoby to się stać, skoro nie zmieniły tego ani trzy dotychczasowe nagrody Grammy!, ani wydanie 35 wcześniejszych płyt, z których kilka pokryło się złotem, a jeszcze kilka innych platyną, ani też potwierdzona liczbami reputacja najlepiej sprzedającego się brazylijskiego artysty wszechczasów. Że o wprowadzeniu jego kultowej płyty "HERB ALPERT PRESENTS SERGIO MENDES & BRASIL ’66" Grammy Hall of Fame nie wspomnę.

Ale wierzyć w zmiany warto, tym bardziej, że singlem promującym tę płytę będzie „One Nation” piosenka nagrana z udziałem Carlihnos Brown, która to piosenka, na dodatek wejdzie na tracklistę FIFA World Cup 2014 Album. A piłkę nożną, jak wiadomo, kochamy czasem nawet nad życie. Może więc droga do serc słuchaczy wieść będzie przez stadiony i futbolowe boiska? Kto wie?

Tym, którzy tego rodzaju pośrednika nie potrzebują z pewnością ważna wyda się informacja, że gośćmi specjalnymi Sergio Mendesa na płycie „Magic’ będą: sam Milton Nascimiento, Maria Gadu, Ana Carolina, Seu Jorge oraz John Legend. Od razu po premierze artysta rozpocznie trasę koncertową, promującą album w USA i Europie, więc nadarzy się okazja posłuchać go nie opuszczając Starego Kontynentu.

A jak brzmi „Magic”? Posłuchajmy jeszcze dwóch fragmentów