Maciej Obara Quartet na Jazzie na Starówce

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Maciej Obara Quartet, z materiałem z albumu "Unloved" usłyszymy 21 lipca, na Rynku Starego Miasta, w Warszawie, w ramach 24. edycji festiwalu Jazz na Starówce.

Saksofonista, kompozytor, improwizator, laureat wielu nagród, w tym Fryderyka. Jeden z najaktywniejszych polskich muzyków  europejskiej sceny jazzowej. Maciej Obara od początku kariery konsekwentnie rozwija swój własny język muzyczny. Choć współpracował z wieloma artystami z Japonii, USA i Europy, to od lat jego priorytetowym projektem jest autorski kwartet, w skład którego wchodzą: pianista Dominik Wania, kontrabasista Ole Morten Vågan oraz perkusista Gard Nilssen. Najnowsza płyta zespołu, Unloved, zarejestrowana została dla prestiżowej monachijskiej wytwórni ECM. Płyta otrzymała nagrodę Fryderyka, a Maciej Obara został artystą roku.

Unloved, to jeden z najważniejszych albumów jazzowych ubiegłego roku, którym Maciej Obara, polski saksofonista altowy, debiutuje w prestiżowej, monachijskiej wytwórni ECM Records (dziewiąty autorski album w dyskografii artysty).

CO? – 24. Jazz na Starówce: Maciej Obara Quartet
KTO? – Maciej Obara, Dominik Wania, Ole Morten Vågan, Gard Nilssen
GDZIE? – Rynek Starego Miasta, Warszawa
KIEDY? – 21/07/2018, 19:00

Tagi: