Maciej Obara Quartet Frozen Silence

Autor: 
Redakcja (Materiały prasowe)
Autor zdjęcia: 
mat. promocyjne

Informacja od wydawcy i dystrybutora o najnowszej płycie kwartetu macieja Obary dotarła do nas wczoraj. Oto ona:

Frozen Silence to trzeci album nagrany dla ECM Records przez polsko-norweski kwartet saksofonisty altowego, Macieja Obary, który kontynuuje historię Unloved i Three Crowns – nagrań, które potwierdziły pozycję kwartetu, jako jednego z najbardziej oryginalnych, europejskich zespołów. Na najnowszym albumie, nagranym w Oslo latem 2022 roku, kreatywna muzyczna interakcja muzyków, ponownie wysuwa się na pierwszy plan. Nowe kompozycje Macieja Obary podkreślają jego intuicyjną, muzyczną relację z Dominikiem Wanią, podczas gdy Ole Morten Vågan i Gard Nilssen nieustannie wykraczają poza ramy stylistyczne sekcji rytmicznej, w znakomitej intuicyjnej interakcji z saksofonistą i pianistą.

Maciej Obara Quartet zaprezentuje nagrania z albumu „Frozen Silence” już w lipcu, na nadchodzących festiwalach:  Warsaw Summer Jazz Days (7 lipca), Summer Jazz Festival Kraków (23 lipca) oraz

International Jazz Platform Łódz (24 lipca). Kolejne daty koncertów w przygotowaniu.

Wyjątkowo i tylko podczas koncertu 7 lipca, w ramach przedsprzedaży, będzie można nabyć egzemplarze albumu CD „Frozen Silence”. Szczęściarzom być może uda się upolować także autografy artystów!