Maciej Obara International Quartet w studiu Lutosławskiego

Autor: 
Redakcja

Maciej Obara International Quartet - jeden z najszybciej zdobywających sera słuchaczy zespołów. To także pierwszy stały międzynarodowy projekt Maćka, powstały z doświadczeń wyniesionych z udziału w międzynarodowym projekcie Take 5: Europe działającym przy London Jazz Festival. 

Premiera projektu miała miejsce w 2012 r. podczas Festiwalu Katowice Jazzart, którego Obara był dyrektorem artystycznym. Niezwykły koncert, który mieli okazję przeżyć uczestnicy Festiwalu, utwierdził Obarę w przekonaniu, że zaproszenie tych dwóch utalentowanych artystów było przełomowym wydarzeniem w jego muzycznej karierze. Dominik Wania, z którym Obara współpracuje od lat, idealnie realizuje oraz wzbogaca jego osobowość. Niespożyta energia, artystyczny kunszt, pewność siebie oraz wzajemny szacunek są podstawą ich muzycznej przyjaźni, która  napędza, inspiruje oraz motywuje do pracy obu artystów. W sekcji rytmicznej wystapi za to jego norwescy przyjaciele Ole Morten Vaagan - kontrabas i Gard Nilssen - perkusja

Zespół ma na swoim koncie dwie płyty. Obydwie wydane przez For Tune Reords. Pierwszą poświęconą muzyce Krzysztofa Komedy druga już z własną muzyka. Obydwie są realizacjami koncertowymi. I to bardzo dobrze, bo przyznać trzeba, że warunkach "na żywo" ten band robi wyjątkowe wrażenie. I dzisiaj właśnie nadarzy się kolejna okazja posłuchania Maciej Obara International Quartet. Ty razem w wyśmienitej sali studia radiowego im Witolda Lutosławskiego w Warszawie. NIe ma co czekać trzeba tam być.