Maciej "Kocin" Kociński - Proverbes 3:5 trafi niedługo do szerokiej sprzedaży. Zanim więc staniemy w kolejkach do kasy słuchajmy do woli!

Autor: 
Redakcja

Kocin Kociński Trio to projekt będący wynikiem długoletniej i bardzo owocnej współpracy znakomitych muzyków Andrzeja Święsa - kontrabas i Krzysztofa Szmańdy - perkusja. Mają oni na koncie kilka wspólnie nagranych płyt, które uzyskały bardzo dobre recenzje w Polsce i za granicą. Wspólnie zdobywali nagrody na krajowych i zagranicznych konkursach jazzowych. Są muzykami kwartetu SOUNDCHECK. W nagraniu płyty wzięli także udział goście Kuba Badach i Patrick Jiya.

Wszystkie wykonywane przez nich kompozycje są autorstwa „Kocina” Kocińskiego, który już dwukrotnie został nominowany do nagrody „FRYDERYKA” jako jazzowy kompozytor roku (2011 i 2012). 
Projekt „Proverb 3:5” wychodzi poza ramy muzyki jazzowej, a jego atutem jest wykorzystywanie elektroniki w połączeniu z instrumentami akustycznymi, wykraczanie poza idee czysto muzyczne (poezja, multimedia podczas koncertów). Otwartość kompozycji, wszechstronne muzyczne wykształcenie oraz wspólna pasja i poszukiwania sprawiają, że dostajemy muzykę wyjątkową inspirowaną jazzem, muzyką improwizowaną, jak również world music czy muzyką klasyczną.

W połowie miesiąca album trafi do szerokiej sieciowej dystrybucji. Zanim to jednak nastąpi przez siedem dni, będzie można na naszych stronach bezkarnie i dowoli wsłuchać się w meandry tej wyjątkowej muzyki.

 

"Kocin" Kociński Trio - Proverbs 3:5 by Jazzariumpl on Mixcloud