Maciej Garbowski i jego trio z Jonem Faltem na perkusji i wyśmienitym Piotrem Damasiewiczem na trąbce. Płyta "Elements" w całości, przez tydzień, do słuchania tylko u nas!

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
mat. prasowe

Na taka płytę czekaliśmy! Znakomity debiut w roli lidera Macieja Garbowskiego - kontrabasisty, kompozytora i wpsółtwórcę suksesów zasłużonego już tria RGG. Wraz z płytą "Elements" nagraną w 2009 roku na koncercie podczas I edycji International Jazz Project Maciej wpisuje się na liste artystów, którzy biorą los swojej muzyki w swoje ręce. Arcytrudna formuła, tria bez instrumentu harmonicznego, w jakiej zdecydował się zapoczątkować swoją solową karierę, każe spojrzeć na niego i efekty pracy z tym większym uznaniem.

Obok Maciej Garbowskiego w zespole gra Jon Falt - szwedzki perkusista, któego mogliśmy podziwiać kiedy wchodził w skład zespołu Tomasza Stańko i kiedy wspólnie nagrywali album "Dark Eyes" dla monachijskiej ECM oraz Piotr Damasiewicz - trębacz i chyba można śmiało zaryzykować jeden z najciekawszych instrumantalistów, kompozytorów i liderów młodego pokolenia polskiej sceny jazzowej. Na słowa, recenzje i opisy tego naszym zdaniem znakomitego nagrania przyjdzie jeszcze czas. I to całkiem niedługo! Póki co zostawiamy Was sam na sam z muzyką! Wspaniałą muzyką!

1. Tellus, 2, Oceanus, 3. Ventus, 4. Ignis, 5. Sonus, 6. Vitae

Maciej Garbowski - trąbka, Piotr Damasiewicz - kontrabas, Jon Falt - perkusja