Małe Instrumenty proszą do Walca!

Autor: 
Redakcja

Każda płyta wrocławskiego zespołu Małe Instrumenty jest wyjątkowa. Czasem to książka, kiedyindziej pozytywka. Raz słychać tam Chopina granego na zabawkowych pianinach - a czasem powstaje muzyka na instrumentach stworzonych samemu z ulicznych znalezisk. Teraz Paweł Romańczuk i jego towarzysze podróży zapraszają do Walca!

Prawie w każdym naszym dotychczasowym projekcie pojawiały się utwory o charakterze lub stylu "walca". W tradycyjnie szerokim i eksperymentalnym podejściu do muzyki walce brzmiały będą bardzo różnorodnie. Zaangażowanie sporej ilości instrumentów gwarantuje wielobarwność muzyki, która zdecydowanie wykracza poza taneczne konsekwencje walca. Od strony kompozycji będzie jeszcze bardziej różnorodnie - poza muzyką Pawła Romańczuka pojawią się walce napisane specjalnie dla Małych Instrumentów przez innych autorów -  Jean-Marc Zelwer, Tomasz Orszulak, Piotr Łyszkiewicz. Na płycie pojawi się również walc Igora Strawińskiego wykonany na stuletnim Dulcitonie ! Stulecie wybuchu Pierwszej Wojny Światowej też nie pozostanie bez znaczenia. 

A teraz pora na Was!
Nagrania już się zaczęły, realizujemy je sami w naszej pracowni we Wrocławiu. Nie tylko od strony muzycznej ambitnie podchodzimy do tematu, dlatego chcielibyśmy wydać "Walce w Walce" w nietypowym opakowaniu, jednak koszt produkcji takiego wydawnictwa jest niemal dwukrotnie wyższy niż standardowej płyty wydanej w digipack'u. Premierę płyty przewidujemy na 1 października 2014 roku.

Na co potrzebne jest nam Wasze wsparcie ?

1. produkcja płyt, opakowań, poligrafii - 10 tys. PLN
2. mix i mastering płyty- 3 tys. PLN
3. projekt graficzny okładki, zmówienie kompozycji (J.M.Zelwer)  - 1 tys. PLN
5. prowizja portalu polakpotrafi.pl - 1,5 tys. PLN 

TUTAJ ZNAJDZIESZ SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDSIĘWZIĘCIA MAŁYCH INSTRUMENTÓW

Zespół Małe Instrumenty to bardzo unikalne zjawisko w naszej części Europy. Do tworzenia muzyki używamy tylko i wyłącznie małych instrumentów - profesjonalnych instrumentów niewielkich rozmiarów, dźwiękowych zabawek, kuriozalnych wynalazków muzycznych, własnych konstrukcji grających i całej masy drobiazgowych przedmiotów wydających dźwięki !

Założycielem i liderem zespołu jest Paweł Romańczuk, który od 2005 roku zaczął zbierać pierwsze instrumenty, a do dziś kolekcja obejmuje około 500 źródeł dźwięku, z czego na zdjęciu powyżej jest  tylko 144!  Pomyśleć, że to wszytko mieści się na 60m2 naszej pracowni/sali prób we Wrocławiu...

Jesteśmy bardzo aktywni, koncertujemy w Polsce i na świecie, wydajemy płyty, książki, nietypowe art-obiekty, nagrywamy muzykę do filmów, spektakli, audycji radiowych, często współpracujemy z innymi artystami. Konstruujemy prototypowe instrumenty własnego pomysłu i uczymy innych jak takie "samoróbkowe" instrumenty budować. Zespół tworzą: Paweł Romańczuk, Tomasz Orszulak, Maciej Bączyk, Jędrzej Kuziela, Piotr Łyszkiewicz.

Tagi: