Luis Vicente na koncertach w Polsce

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Trybuna Muzyki Spontanicznej budzi się ze snu zimowego. Gotowe lub prawie gotowe są trzy nowe pozycje katalogowe serii wydawniczej Multikulti Project/ Spontaneous Music Tribune. Już za kilka dni rusza pierwsza z planowanych tras koncertowych z udziałem muzyków, którzy nagrywają dla labelu, w czerwcu zaś planowana jest kolejna.

Pod koniec najbliższego długiego weekendu majowego, 5 maja w bydgoskim Mózgu, rozpoczyna się kilkudniowy, objazdowy festiwal muzyki improwizowanej. Odbywać on się będzie pod nazwą „The Luis Vicente’ Residency in Poland”, albowiem jego wiodącą postacią będzie właśnie ów doskonały trębacz z Lizbony. Idea trasy koncertowej zasadza się na prezentacji Vicente w dwóch niezależnych od siebie składach personalnych na jednym koncercie. Pierwszy ze składów będzie przy okazji promował debiutancką płytę, którą wydaje, rzecz jasna, seria Trybuny Muzyki Spontanicznej. Mamy na myśli krążek „Live at Ljubljana”, który firmowany jest przez Luisa Vicente (trąbka), Seppe Gebruersa (Belgia, fortepian) i  Onno Govaerta (Holandia, perkusja).

Drugie trio, które prezentowane będzie na trasie, osadza się na połączeniu akustycznego brzmienia trąbki i gitary elektrycznej. Tu partnerem Portugalczyka będzie Michał Dymny z Krakowa. Trio dopełni, zapewne niezwykle widowiskowo, kataloński perkusista Vasco Trilla.

Dwa tria to wszakże nie całość atrakcji, jakie czekają na fanów muzyki swobodnie improwizowanej. Na każdym z koncertów występować będą także duety i tria stworzone ad hoc na potrzeby danego wydarzenia koncertowego. U boku gości z zagranicy wystąpią doskonali muzycy polscy – Sławek Janicki na kontrabasie, Witek Oleszak na fortepianie, Paweł Doskocz na gitarze elektrycznej oraz Paweł Sokołowski na saksofonie. Każdy dzień trasy, to nieco inne układy personalne, zapraszamy zatem do śledzenia wszystkich anonsów prasowych, a przede wszystkim wydarzeń na najpopularniejszym portalu społecznościowym świata.

Cała trasa wygląda następująco:

5 maja, Bydgoszcz, Klub Mózg, godzina 21.00.
6-7 maja, Poznań, Klub Dragon (tu trasa przyjmuję nazwę „Festiwalu Muzyki Spontanicznej – Live in Dragon 2018”); początek każdego dnia o godzinie 19.00.
8 maja, Warszawa, Klub DZiK, godzina 20.00
9 maja, Łódź, Klub Ciągoty i Tęsknoty, godzina 20.00.

Jak już wspominaliśmy na wstępie, Trybuna przygotowuje na okres wiosenny jeszcze dwie premiery płytowe. Pierwszą z nich będzie trio L3 z udziałem muzyków, których będziemy mogli posłuchać na wyżej opisanej trasie – Luisa Vicente i Vasco Trilli, a także Yedo Gibsona (saksofony). Kolejną zaś będzie duet Alberta Cirery (saksofony) i Witolda Oleszaka (fortepian; pierwszy muzyk polski w katalogu serii!). Obie płyty będą miały swoje premiery na początku czerwca. Drugą z nich promować będzie także krótka trasa koncertowa. Więcej szczegółów wkrótce.

 


 

Tagi: