Luis Lopes’ Humanization 4tet na trzech koncertach w Polsce!

Autor: 
Redakcja (materiały promocyjne)

Długie trasy koncertowe, to w dobie pandemii doprawdy wyjątkowa sytuacja. Portugalski gitarzysta Luis Lopes wraz z formacją Humanization4tet nie poddaje się jednak jakimkolwiek przeciwnościom losu. Zaplanowana na ubiegły rok trasa odbywa się dokładnie teraz, niemal w niezmienionej postaci (wypadła jedynie część rosyjska).

Owa imponująca trasa zaczęła się w Niemczech kilkanaście dni temu, a wczoraj dotarła do Polski! Kwartet zagrał w Warszawie (Pardon, to tu), dziś zagra w krakowskiej Alchemii, a zakończy ów short tour w Poznaniu, w Dragon Social Club – jutro, 16 października 2021 roku, w ramach 17 edycji „Spontaneous Live Series” organizowanej przez klub oraz Trybunę Muzyki Spontanicznej.

Serdecznie zapraszamy na koncerty, które są także doskonałą okazją do spotkania się z portugalskim saksofonistą Rodrigo Amado, który ostatnimi laty zdaje się zbierać wszelkie laury w kategorii „saksofon tenorowy” w wielu naprawdę renomowanych rankingach. Poniżej prezentujemy krótką informację prasową o grupie oraz link do ostatniej płyty Humanization 4tet.

W muzyce rockowej znamy pojęcie super-grupy, w jazzie, we free jazzie mówimy raczej o working-bandach. W przypadku Kwartetu Humanization oba określenia sprawdzają się doskonale.

Dwóch doświadczonych Portugalczyków – gitarzysta Luís Lopes i saksofonista Rodrigo Amado – to prawdziwe osobistości sceny free jazzowej. Muzycy znani i cenieni na całym świecie. Obaj Panowie do kwartetu – wiele lata temu – dobrali sobie dwóch szalonych Amerykanów, braci Gonzalez, synów legendy free jazzowej trąbki – Denisa Gonzaleza. Wszyscy razem grają energetyczny, niemal modelowy free jazz, bazujący na własnych kompozycjach, nakierowany na ogniste i bardzo efektowne improwizacje.

Koncert poznański jest jednym z wielu, jakie kwartet gra tej jesieni. Najpierw zawojowali Stany Zjednoczone, potem na prawie miesiąc spędzają się w Europie. Na trasie muzycy promują swoją ostatnią płytę „Believe, Believe”, która ukazała się w roku ubiegłym nakładem Clean Feed Records.

 

Luís Lopes – gitara elektryczna

Rodrigo Amado – saksofon tenorowy

Aaron Gonzalez – kontrabas

Stefan Gonzalez – perkusja

https://luislopes.bandcamp.com/album/believe-believe

 

 

Tagi: