Ludowo na LADOwo

Autor: 
Redakcja

W fińskim domku przy ulicy Jazdów 7/14 jest pięknie. I to nie dlatego, że jest cisza, zieleń, dacza... Ani nie dlatego, że zamiast baru jest "poczestunek" - wino, maliny, czereśnie w zamian za zrzutkę - na domek. To co najpiękniejsze w akcji LADO na wsi, to fakt, że wszyscy zbierają się tam nie-przez-przypadek. Nie ma zabłąkanych froterów, którzy przyszli pokazać się na mieście. Przychodzimy bo chcemy posłuchać muzyki LADOwej bandy i być razem. Dziś jest ku temu kolejna okazja. 

W fińskim domku - a jeśli pogoda dopisze, w (fińskim) ogrodzie - zabrzmią dwa duety, które w LADOwym stylu interpretować będą muzykę ludową.
Jako pierwsi wystąpią Paweł Szamburski (klarnet) i Maciej Cierliński (lira korbowa). Materiał, który zaprezentują, powstał w opartciu o tradycyjne polskie melodie ludowe. Być może dołączy do nich kontrabas Piotra Domagalskiego, który staje się już rezydentem w Ladomiu.

Następnie zagrają fińskie sąsiadki: Anna Jurkiewicz i Olga Kozieł, czyli duet Sekunda Mała z domku obok - Ambasada Muzyki Tradycyjnej, który wykonuje dwugłosowe i jednogłosowe pieśni zaczerpnięte z tradycji wokalnych różnych regionów Serbii, w których pojawiają się także wpływy bośniackie i macedońskie.

CO? LADO na wsi: Szamburski/Cierliński // Sekunda Mała
GDZIE? Jazdów 7/14, Warszawa
KIEDY? Środa, 20.07, godz. 20:00
BILETY? Zrzutka na domek

Tagi: