Luc Ex' Assemblée w Pardon To Tu

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Luc Ex był przez prawie 20 lat jednym z motorów zespołu The Ex. Natomiast Ab Baars i Ingrid Laubrock należą do najciekawszych europejskich saksofonistów, a perkusistę Hamid Drake chyba nie trzeba przedstawiać - obecnie jest jednym z najbardziej pożądanym awangardowym perkusistą. Razem,  jako zespół Luc Ex' Assemblée, wystąpią 24-go marcana jedynym koncercie w Polsce, w warszwaskim Pardon, To Tu. 

Assemblée to grupa stworzona przez holenderskiego basistę Luc'a Ex ((The Ex, Sol 6, Roof, 4Walls). Było to jego marzenie, aby stworzyć "kwartet jazzowy", jednak tej grupy nie można przyporządkować do tych tradycyjnych.
Wręcz przeciwnie. Jest to więc kwartet, który używa takich klasycznych elementów "w stylu jazz" jak konkretne linie melodyczne i synkopowe rytmy, ale gdzie styl free i momenty solowe są mile widziane.

To także charakterystyczne muzyczne tło, wprowadzające wiele różnych rozwiązań pop i noise. Pełne pasjonujących i energetycznych rytmów. Wszystkie kompozycje dla kwartetu pisane są przez Luc'a Ex.

Dźwięk i styl Ab Baarsa nie mają sobie równych. Można go było usłyszeć jako wieloletniego członka słynnej ICP orkiestry i własnego Ab Baars Trio. Ingrid Laubrock zawsze tworzyła swój własny, nie mają sobie równych. Można go było usłyszeć jako wieloletniego członka słynnej ICP orkiestry i własnego Ab Baars Trio. Ingrid Laubrock zawsze tworzyła swój własny, niepowtarzalny i wspaniały świat. Swoją grą może cię zabrać w krainę lirycznych solówek lub chwycić za gardło w abstrakcyjnym kontekście. Obecnie gra w wielu własnych projektach - Sleepthief i Anti-House – ale również jako część grup Anthony'ego Braxtona.

CO? - Luc Ex' Assemblée
KTO? - Ab Baars, Hamid Drake, Luc Ex, Ingrid Laubrock
GDZIE? - Pardon, To Tu, Warszawa,
KIEDY? - 24/03/2015, 20:30
BILETY? - 40 zł

Tagi: