Lublin Jazz Festiwal przedstawia Jazz w Mieście - jako pierwszy wystąpi Jacek Mazurkiewicz

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Z okazji 7. edycji Lublin Jazz Festiwalu, przygotował serię muzycznych wydarzeń w różnych miejscach Lublina pod nazwą Jazz w Mieście. W ramach festiwalu organizatorzy pragną zwrócić uwagę na indywidualną twórczość muzyków jazzowych w Polsce, którzy nieustannie eksperymentują z instrumentem i dźwiękiem. Jednym z takich artystów jest Jacek Mazurkiewicz, którzy wystąpi 20-go kwietnia w lubelskiej galerii Piękno Panie.

Jacek Mazurkiewicz – kontrabasista, kompozytor, dźwiękowy chuligan. Interesuje się szeroko pojętą muzyką. Swoje dźwięki składa w całość bazując na wrażeniach emocjonalnych i pulsie. Łącząc akustykę z elektroniką, wciąż poszukuje nowego brzmienia. Współtworzy głownie projekty autorskie (Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego, Modular String Trio, PoliFolklorek Winylu, 3FoNIA). Gra piosenki z kwartetem Limboski, z którym nagrał trzy płyty. Zajmuje się udźwiękowieniem, komponowaniem i produkcją muzyki do filmów i spektakli teatralnych. Prowadzi autorskie warsztaty dźwiękowe i muzyczne. Współpracował z wieloma polskimi i zagranicznymi artystami: Daniel Levin, Rob Brown, Michael Zerang, Giridhar Udupa, Miya Masaoka, Mikolaj Trzaska, Patryk Zakrocki, Wacław Zimpel, Jerzy Mazzoll, Andrew Drury, Pulsarus, Słoma, Stanisław Soyka, Maciej Trifonidis, TR Warsaw.

„3Fonia-Chosen Poems” to jednoosobowy projekt muzyczny, w którym głównym źródłem dźwięków jest kontrabas – naturalny, bądź preparowany. Projekt ten pokazuje możliwości płynące z wszechstronnego zastosowania ‚klasycznego’ instrumentu, gdzie za pomocą
autorskich technik wykonawczych zostaje on całkowicie przearanżowany na potrzeby muzyki współczesnej. Wszelkie preparacje instrumentu dokonywane są zarówno na poziomie akustycznym, jak i elektronicznym. Podczas koncertu 3FoNI można spodziewać się kompozycji, oraz utworów improwizowanych z pogranicza współczesnej kameralistyki, ambientu, muzyki konkretnej, eksperymentu, awangardy. Pewne jest również to, że kontrabas będzie wykorzystany niezgodnie z jego pierwotnym przeznaczeniem.

CO? - Jazz w mieście: Jacek Mazurkiewicz.
KTO? - Jacek Mazurkiewicz.
GDZIE? - Galeria Piękno Panie, Lublin
KIEDY? - 20/04/2015, 19:00
BILETY? - bezpłatne bilety do pobrania w kasie Centrum Kultury w Lublinie

Tagi: