Lublin Jazz Festival : Derek Brown i Ksawery Wójciński

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

20-go kwietnia, w Kuchni Klasztornej, w Lublinie, w ramach cyklu Jazz w mieście, będącego częścią program 8. edycji Lublin Jazz Festival, wystąpi Derek Brown. Tego samego wieczoru w Manifeście Wino usłyszymy Ksawerego Wójcińskiego.

Derek Brown, saksofonista i beatboxer, mieszka w Chicago. Obecnie jest zaangażowany w wiele projektów, m.in. w zespół instrumentalny „Derek Brown Syndicate”, supergrupę „Fusion Low Spark”, jak również jego solowy projekt „Beatbox SAX. „Unikalny styl gry Dereka, wykorzystanie kreatywnych nowych technik „Beatbox-like” pozwala mu oscylować od jazzu przez pop i funk. W college’u Brown zaczął pisać autorskie kompozycje i eksperymentować z saksofonem, co poskutkowało wypracowaniem własnej, unikalnej techniki artykułowania. Prowadzi bardzo popularny kanał na YouTube: Beatboxsax, w którym umieszcza tutoriale do nauki gry na saksofonie.

Ksawery Wójciński czyni z muzyki język wyznań najbardziej osobistych. Eksperyment ten ma swoją cenę. Jego uczestnicy muszą zdobyć się na wysiłek rozumienia wykonawcy zwracającego się do nich nie wprost. Wyznanie Wójcińskiego tym różni się od pseudo-artystycznego ekshibicjonizmu, że okryte jest płaszczem metafor. Aby dotrzeć do istoty przekazu, trzeba im nadać znaczenie. W ten sposób słuchacze zostają wciągnięci w intrygę. Interpretując rzeczy niedopowiedziane, stają się niejako przewodnikami Ksawerego Wójcińskiego. 

CO? – 8. Lublin Jazz Festival / Jazz w mieście: Derek Brown / Ksawery Wójciński
KTO? – Derek Brown / Ksawery Wójciński
GDZIE? – Kuchnia Klasztorna / Manifest Wino, Lublin
KIEDY? – 20/04/2016, 19:00/20:00
BILETY? – wstęp wolny z wejściówkami

Tagi: