LOVE w trasie po Polsce

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Grupa LOVE - polsko - skandynawski projekt Jędzrzeja Łagodzińskiego rusza w trasę po Polsce. Start 19-go kwietnia, w Suchej Beskidzkiej.

LOVE tworzą młodzi uznani muzycy z Polski, Szwecji i Danii, którzy koncentrują swoje poszukiwania na zgłębianiu duchowego wymiaru muzyki. Muzyka LOVE umyka klasyfikacji, łącząc w sobie różne wpływy: od europejskiego chóru sakralnego, free-jazzu, muzyki spirytualnej, muzyki popularnej, free-improwizacji, aż do muzyki Dalekiego Wschodu. Opiera się na intuicji i cechuje ją przypominająca medytację prostota i zaufanie do mantrycznej powtarzalności. Ciepłe harmonie, wspólny śpiew i organicznie narastająca dynamika nadaje brzmieniu zespołu intymny charakter. Każdy koncert LOVE jest wyjątkowym spotkaniem, podczas którego muzycy zawiązują emocjonalną więź i tworzą wraz z publicznością przestrzeń wspólnego doświadczenia. Koncerty LOVE wywołują wiele wzruszeń, przynoszą nadzieję i uniesienie.
Skandynawski sekstet LOVE z Kopenhagi został założony przez saksofonistę Jędrzeja Łagodzińskiego z myślą o roli, jaką miłość łącząca ludzi odgrywa w muzyce.

Trasa:
19.04 LOVE - Na Śpiwach Mioduszyńskich, Sucha Beskidzka
20.04 LOVE - Winiarnia "Pod Czarnym Kotem", Poznań
21.04 LOVE - Pociąg do Jazzu, Darłowo
22.04 LOVE - Wieża MIchałowska, Nowy Dwór Mazowiecki
25.04 LOVE - DZiK, Warszawa
26.04 LOVE - Klub Alchemia, Kraków
27.04 LOVE - 9. Lublin Jazz Festiwal, Lublin

 

Tagi: