Louis Sclavis - Loin Dans Les Terres - 11 wolumin kocertów z teatru Gutersloh

Autor: 
Redakcja (materiały wydawcy)
Autor zdjęcia: 
mat. promocyjne

Jeden z wielkich mistrzów klarnetu basowego, i gwiazda francuskiej muzyki jazzowej i improwizowanej od dekad konsekwentnie pozaża własną ścieżką artystyczną. Kolejnym przystankiem na tej drodze jest wydany niedawno album Loin dans Less Terres, będący rejestracją koncertu w Theater Gutersloch.

Miłośnicy serii wiedzą doskonale, że płyta Sclavisa to jedenasty wolumin z serii, jak również i to, że wcześniej płyty nagrywały tu tak wielkie postaci improwizacji Starego Kontynetu, jak Alexander von Schlippenbach, Michel Portal, Henri Texier, Daniel Humair, Arild Andersen, Miroslav Vitous czy Gunter "Baby" Somer. Nie bez przesady więc całośc wydawniczej serii zatytułowana została European Jazz Masters, a koncerty będące podastwą jej istnienia zaplanowane zostały w sali o wyjątkowej akustyce, audiofilskiej nieomal jakości nagrania. 

Jak piszę o płycie [olski dystrybutor? "Sześć impresyjnych kompozycji lidera, które wypełniają płytę - niepokoją i hipnotyzują słuchacza. Wielkim atutem nagrania jest bardzo rzadka okazja posłuchania barwy - pięknej u Sclavisa - klarnetu basowego w nadzwyczaj sprzyjającym środowisku akustycznym. Świetna płyta, która dzięki konsekwentnej dyscyplinie Sclavisa jest inteligentną impresją i ważnym głosem pokolenia, które skutecznie opiera się, tak powszechnej dzisiaj trywializacji gatunku."

Liderowi towarzysli podczas koncertu: Sarah Murcia: kontrabas, Christophe Lavergne: perkusja i Sylvain Rifflet na saksofonie tenorowym i klarnecie

Tagi: