LOTTO: Rychlicki / Majkowski / Szpura zagrają dziś w Pardon To Tu

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
mat. promocyjne

Warszawski Pardon To Tu powoli zamyka koncertowy rok 2014. Dziś przedostatnia odsłona, ale za to bardzo intrygująca. Na scenie klubu wystąpi zespół LOTTO, a więc Łukasz Rychlicki - gitara, Mike Majkowski - kontrabas i Paweł Szpura - perkusja.

Koncert LOTTO wpisuje się w zdarzenie fonograficzne, jakim jest wydanie debiutanckiej płyty grupy. "Ask The Dust", bo taki nosi tytuł, trafi na sklepowe półki na początku przyszłego roku nakładem LADO ABC nie tylko w wersji kompaktowej, ale również na dużej czarnej płycie.

 
Mike Majkowski 
 
Kontrabasista. W 2005 roku ukończył Sydney Conservatorium of Music z najwyższą notą. Koncertował w kraju i zagranicą z wieloma Australijskimi znakomitościami takimi jak: Mike Nock, Dale Barlow, Dave Panichi, Kristin Berardi, Elana Stone, Vince Jones oraz Sean Wayland. Jest również członkiem wielu młodych formacji jazzowych stanowiących śmietankę sceny jazzowej Sydney. Współpracuje z Mikołajem Trzaską. Był członkiem jego zespołu podczas doskonale przyjętego koncertu ze ścieżką dźwiękową do filmu Róża na OFF Festivalu. Razem z Jimem Denleyem tworzy doskonały duet BLIP. Obecnie występuje w trio razem z legendarnym Hailu Mergia (Etiopia) i Tonym Buckiem.
 
 
Paweł Szpura
 
Perkusista, którego styl jest kompilacją wielu tradycji. W jego grze można usłyszeć inspiracje perkusją czarnej i arabskiej Afryki, tradycje tureckie, a także nawiązania do amerykańskich perkusistów rockowych z lat 60-tych i 70-tych. Szpura operuje tymi stylistykami z niezwykłą lekkością, zaskakując słuchacza rozwiązaniami rytmicznymi lub wprowadzając go w głęboki trans, to sprawia, że jest kontynuatorem tradycji Eda Blackwella i Hamida Drake’a. Współpracuje m.in. z Mikołajem Trzaską, Raphaelem Rogińskim. Jest członkiem uznanych zespołów takich jak CUKUNFT, czy HERA. Także był w składzie koncertu z muzyką do Róży na Off Festivalu. Razem z Łukaszem Rychlickim i Mikołajem Trzaską tworzą trio FREEGATE. W październiku razem z Majkiem Majkowskim grał koncerty z Hailu Mergia.
 
 
 
Łukasz Rychlicki 
 
Gitarzysta. Znany głównie jako członek uznanego zespołu KRISTEN z którym nagrał pięć płyt i zagrał wiele koncertów. Jego styl gry jest trudny do zdefiniowania, porusza się na granicy ustalonych norm i improwizacji. Razem z Pawłem Szpurą stworzył duet w hołdzie Albertowi Aylerowi w którym muzycy zanurzyli się w ostrym, bezkompromisowym, swobodnym avant-free jazzie. Z bratem Mateuszem Rychlickim tworzy duet SALTO. Współpracuje min. z Mikołajem Trzaską, Robertem Piernikowskim, Etamem Etamskim, Piotrem Kurkiem. Razem z Pawłem Szpurą i Mikołajem Trzaską tworzą trio FREEGATE.