Liquid Quintet, Barry Guy & Joëlle Léandre oraz Joëlle Léandre Tentet na zakończenie Ad Libitum 2017

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

14 października, ostatniego dnia 12. edycji festiwalu Ad Libitum, w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej czekają nas trzy koncerty. Wieczór rozpocznie Liquid Quintet, po któtym na scenie wyjdzie duet Barry Guy i Joëlle Léandre. Na zakończenie usłyszymy Joëlle Léandre Tentet, z kompozycję "Can You Hear Me?".

12. edycja festiwalu Ad Libitum stawia w ślad za Joëlle Léandre stawia pytanie „Can you hear me?”. Zaproszeni do niej artyści – ci najwybitniejsi, ale także młoda generacja – pytają o to samo. Barry Guy, Veryan Weston, Trevor Watts, Marilyn Crispell, Agusti Fernandez i młodzi polscy improwizujący muzycy. Każdy na własny sposób i każdy według przez siebie określonych reguł.

Ad Libitum to międzynarodowy festiwal sztuki improwizacji organizowany od 2006 roku przez Fundację Polskiej Rady Muzycznej z inicjatywy Krzysztofa Knittla, w kolejnych edycjach prezentujący różne gatunki muzycznej improwizacji – od muzyki free jazzowej i swobodnej improwizacji, przez improwizację dyrygowaną, awangardowe techniki wykonawcze, partytury otwarte i graficzne, indeterminizm i minimalizm. To festiwal badający interakcje muzyki ze sztukami wizualnymi i performatywnymi w nowych nurtach artystycznych, niekonwencjonalnych działaniach interdyscyplinarnych i projektach o charakterze synkretycznym. W ostatnich latach festiwal inicjuje spotkania kultowych postaci sceny swobodnej improwizacji z polskimi muzykami młodej generacji.

CO? – 12. Ad Libitum: Liquid Quintet / Barry Guy & Joëlle Léandre / Joëlle Léandre Tentet
KTO? – Agusti Fernandez, Albert Cirera, Ramon Prats, Artur Majewski, Rafał Mazur / Barry Guy, Joëlle Léandre / Joëlle Léandre Tente
GDZIE? – Centrum Sztuki Współczesnej, Warszawa
KIEDY? – 14/10/2017, 19:00
BILETY? – 50 pln / 30 pln (ulgowy)

 

Tagi: