Liaisons: Steven Sondheim na 36 kompozytorów!

Autor: 
Redakcja

Twórczość Stephena Sondheima - kompozytora znanego dotąd przede wszystkim entuzjastom broadwayowskich musicali - może zabrzmieć niedługo w zupełnie nowym kontekście. Pianista Anthony De Mare nagrywa właśnie reinterpretacje jego utworów - i tu zaczyna się najlepsze: skomponowane specjalnie dla tego przedsięwzięcia na fortepian solo przez Steve’a Reicha, Wyntona Marsalisa, Freda Herscha, Annie Gosfield czy Ethana Iversona. Premiera albumu planowana jest na jesień 2015 roku - i to pod skrzydłami ECM - jeśli…

No właśnie… Zdążyliśmy chyba już do tego przywyknąć - wszystko w rękach internautów. By kończyć projekt „Liaisons” potrzebne jest jeszcze $15 000. Kwota ta, którą autorzy chcą zebrać za pośrednictwem portalu indiegogo.com posłużyć ma do zorganizowania jeszcze pięciu sesji nagraniowych (na płycie, a raczej płytach, znajdzie się 36 utworów). 

Stephen Sondheim zaczął swoją karierę muzyczną jako autor tekstów - w tym do legendarnego musicalu „West Side Story”. Dziś to jeden z najbardziej uznanych kompozytorów w historii muzyki amerykańksiej. Ma na koncie Oscara (za piosenkę „Sooner or Later” do filmu „Dick Tracy”, osiem nagród Tony (więcej niż jakikolwiek inny kompozytor), osiem nagród Grammy, Pulitzera i nagrodę Laurence’a Oliviera. Jest także autorem przeboju „Send in the Clowns” - wykonywanego zarówno przez divy amerykańskiej wokalistyki jak Judy Collins czy Barbra Streisand, jak i przez clowna Krusty w serialu The Simpsons.

Album "Liaisons" może być jednak zupełnie nowym otwarciem dla muzyki Sondheima. Posłuchajmy jak z jego twórczością pracowało się kompozytorom zaangażowanym w to przedsięwzięcie:

Liaisons Interviews Film 2 from crystal arnette on Vimeo.

Produkcję albumu można wesprzeć TUTAJ

Tagi: