Letnie koncerty Eskaubei & Tomek Nowak Quartet

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Jazzowo rapowa formacja Eskaubei & Tomek Nowak Quartet zapowiada letnie koncerty. Po otwarciu klubu Jazzon w Białymstoku zespół wystąpi m.in. w Lidzbarku Warmińskim z gościnnym udziałem Michała Urbaniaka, oraz na kilku letnich festiwalach. W kilku miejscach zespołowi będzie towarzyszył Mr Krime. Muzycy odwiedzą m.in. Kraków, Łomżę, Mielec, Prudnik i Rzeszów. Najbliższyt koncert odbędzie się w piątek 22 czerwca w Bogatynii na Międzynarodowym Festiwalu Hałda Jazz.

Z okazji ogłoszenia dat letnich koncertów Eskaubei & Tomek Nowak Quartet udostępnili fragmenty koncertu, który odbył się zeszłego lata w Kołobrzegu w ramach RCK Pro Jazz.

Eskaubei & Tomek Nowak Quartet to jedyny w kraju zespołu łączący w sposób permanentny jazzowe improwizacje na najwyższym poziomie z rapowanymi tekstami w języku polskim. 2 lata z rzędu podwójni zwycięzcy (głosami słuchaczy i czytelników) plebiscytu Jazz 2016 Jazzpress i RadiaJAZZ.FM w kategoriach: „polska jazzowa płyta roku” i „polski jazzowy zespół roku”.

Zespół regularnie występuje na najważniejszych polskich festiwalach jazzowych, koncertując m.in. z legendarnym Michałem Urbaniakiem. Ma na koncie również występy zagraniczne m.in. na jednym z największych hip hopowych festiwali na świecie - Hip Hop Kemp w Hradec Kralove.

Letnia trasa Eskaubei & Tomek Nowak Quartet:

22.VI - Bogatynia - Międzynarodowy Festiwal Hałda Jazz

29.VI - Lidzbark Warmiński ft. Mr Krime, gość specjalny: Michał Urbaniak

23.VII - Kraków - Harris - Letni Festiwal Jazzowy

28.VII - Prudnik - Międzynarodowy Prudnik Jazz Festival ft. Mr Krime

17.VIII - Łomża

18.VIII - TBA

19.VIII - Mielec - Jacek i Placek

26.VIII - Rzeszów - Festiwal Teatralny Trans/Misje
 

Tagi: