Let It Be - nowy album na 80. urodziny Trevora Wattsa

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Trevor Watts miał być lotnikiem, ale ku szczęściu jazz fanów został muzykiem. Brał udział w wszystkim co dla europejskiego jazzu i muzyki improwizowanej kluczowe. Zasilał swoim talentem najważniejsze bandy brytyjskiego jazzu, a razem z Evanem Parkerem, Derekiem Baileyem, Tony Oxleyem, i wielkim Johnem Stevensem należy do grona ojców muzyki free improvised.

Dziś Trevor Watts obchodzi 80 urodziny. Piękny wiek i co szczególnie warte podkreślenia wiek, który wcale nie oznacza w jego przypadku muzycznej emerytury. Nie tak dawno mieliśmy okazję posłuchać jak potrafi brzmieć wielki improwizator w znakomitym towarzystwie wybornego tria RGG, teraz właśnie na okoliczność urodzin nadarzy się okazja doświadczyć jak sprawuje się najnowsze dziecko Trevora Wattsa, a mianowicie duet z innym Brytyjczykiem, pianistą Stephenem Grew. Oto więc przed  nami koncertowe nagranie, nieco przewrotnie zatytułowane „Let It Be”, ale też jaki inny tytuł mogło nosić, skoro powstało 19 marca ubiegłego roku w Capstone Theater w sercu Liverpoolu.

Zatem niejako w prezencie urodzinowym, z okazji wyjątkowych bo 80 urodzin Trevora Wattsa dostajemy najnowszą płytę wyśmienitego saksofonisty altowego i sopranowego i zarazem jednego z najważniejszych improwizatorów Starego Kontynentu.

Album ukazał się nakładem płytowej oficyny warszawskiej Fundacji Słuchaj! i dostępny jest od dziś tutaj:

Tagi: