Leszek Możdżer, Marcin Wasilewski, Paweł Kaczmarczyk i Piotr Orzechowski na gali 40. Jazz Juniors

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Międzynarodowy Konkurs Młodych Zespołów Jazzowych JAZZ JUNIORS świętuje w tym roku jubileusz 40-lecie istnienia. Uroczysta gala odbędzie się 4-go grudnia w Centrum Kongresowym ICE Kraków, a jej bohaterami będą czterej polscy pianiści, którzy na przestrzeni ostatnich dekad debiutowali właśnie na tej scenie: Leszek Możdżer, Marcin Wasilewski, Paweł Kaczmarczyk i Piotr Orzechowski „Pianohooligan”.

Najbardziej cenione postacie polskiej sceny muzycznej związane były z JAZZ JUNIORS od samego początku, a więc od 1976 roku. To właśnie tu rozpoczynali swoje kariery tacy artyści jak Leszek Możdżer, Krzysztof Ścierański, Marek Bałata, bracia Niedzielowie i Pospieszalscy czy kultowe zespoły Walk Away i Miłość.
Tak było przed laty, ale Jazz Juniors wciąż należy do ścisłej czołówki imprez jazzowych naszego kraju, której laureaci coraz wyraźniej zaznaczają swą obecność na międzynarodowych scenach muzycznych. Dość wspomnieć, że to właśnie na tym konkursie odkryto w ostatnim czasie takie osobowości i zespoły jak: High Definition Quartet, N S I., Bartosz Dworak, Piotr Orzechowski „Pianohooligan”, Kuba Płużek, czy wreszcie Paweł Kaczmarczyk, który sprawuje obecnie stanowisko dyrektora artystycznego imprezy. Znakomicie rozwijające się kariery artystyczne wspomnianych muzyków dowodzą, że Jazz Juniors to jedna z najpiękniejszych i najbardziej wartościowych kart w historii polskiego jazzu.

CO? - 40. Jazz Juniors
KTO? - Leszek Możdżer, Marcin Wasilewski, Paweł Kaczmarczyk, Piotr Orzechowski
GDZIE? - Centrum Kongresowym ICE, Kraków
KIEDY? - 04/12/2016, 19:00
 

Tagi: