Kuba Więcek Trio oraz Silesian Jazz Festival Orchestra na finał 14. Silesian Jazz Festival

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

1 grudnia, na finał 14. Silesian Jazz Festivalu, w Katowice Miasto Ogrodów wystąpi Kuba Wiecek Trio. Drugim koncertem wieczoru usłyszymy program „JAZZ HITS!!!”, czyli największe „przeboje” w historii jazzu w nowych aranżacjach Pawła Tomaszewskiego i wykonaniu Silesian Jazz Festival Orchestra.

„Multitasking” sygnowany jest 83 numerem w serii Polish Jazz i jest drugim krążkiem zaledwie 25-letniego saksofonisty Kuba Wiecek.
To chyba najmłodszy polski jazzman, unikalny w swoim stylu kompozytor i laureat Fryderyka. I obywatel świata – kształcił się w Europie i za oceanem (Nowy Jork, Amsterdam, Kopenhaga).
Piotr Metz napisał o „Multitasking”, że „to idealna ścieżka dźwiękowa otaczającej nas rzeczywistości. Bardzo różnorodna – tak stylistycznie jak i koncepcyjnie”.
Trio Kuby Więcka z niezwykłą umiejętnością i starannością wykorzystuje różne gatunki muzyczne (elektronika, hip-hop, folk, hinduska technika konnakol). Warto zaznaczyć, że nad efektem końcowym płyty pracował Seigen Ono, znany ze współpracy m.in. z Ryuichym Sakamoto i Keithem Jarretem

Silesian Jazz Festival Orchestra „JAZZ HITS!!!” - największe „przeboje” w historii jazzu w nowych aranżacjach Pawła Tomaszewskiego, w wykonaniu wybitnych polskich instrumentalistów z okazji 50-lecia Instytutu Jazzu AM w Katowicach.

CO? – 14. Silesian Jazz Festival: Kuba Więcek Trio / Silesian Jazz Festival Orchestra "Jazz Hits"
KTO? – Kuba Wiecek Trio: Kuba Więcek, Michał Barański, Łukasz Żyta / Silesian Jazz Festival Orchestra: Paweł Tomaszewski, Jerzy Jarosik, Sebastian Sołdrzyński, Henryk Miśkiewicz, Marek Podkowa, Grzegorz Nagórski, Tomasz Kałwak, Andrzej Gondek, Mateusz Szewczyk, Tomek Machański, Robert Agaciński
GDZIE? – Katowice Miasto Ogrodów
KIEDY? – 01/12/2019; 18:00
BILETY? – 30 zł / 20 zł

Tagi: