Kuba Płużek świętuje Piano Day 2019

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Kuba Płużek celebrować będzie Piano Day solowymi koncertami na scenach kilku polskich miast. Początek trasy już w w najbliższy czwartek, 28 marca, w warszawskim Chopin Point.

W tym roku po raz piąty świat świętuje Piano Day (pianoday.org), który odbywa się zawsze w 88 dniu roku, ponieważ tyle właśnie klawiszy ma fortepian. Święto powstało dzięki idei niemieckiego pianisty Nilsa Frahma, któego pomysł szybko podchwycili inni muzycy. Impreza angażuje zarówno amatorów, jak i profesjonalnych muzyków. Cel to stworzenie przestrzeni do realizacji projektów skupionych wokół fortepianu, a wszystko by pielęgnować wielowiekową tradycję grania na tym instrumencie.

Kuba Płużek to jeden z najzdolniejszych polskich pianistów młodej sceny jazzowej. Odważnie eksplorujący świat dźwięków i granice harmonii. Współtworzy wiele ciekawych zespołów i projektów, dla których nierzadko pisze muzykę. Nagrywa i koncertuje z kwartetem (Max Mucha, Dawid Fortuna, Marek Pospieszalski) Występował m.in. z Januszem Muniakiem, Zbigniewem Wegehauptem Arkiem Skolikiem, Wayne Dockery, Michałem Urbaniakiem, Gregiem Osby, Nigelem Kennedym, Maciejem Sikałą, Bronisławem Suchankiem.

Kuba Płużek swoimi solowymi koncertami celebrować będzie Piano Day na scenach kilku polskich miast:

28.03 Chopin Point, Warszawa
29.03 Łaźnia, Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria, Radom
30.03 MDK DŚT, Łomża
31.03 Galeria Usługa Jazz Bar, Olsztyn
12.04 Klubokawiarnia Aquarium, Bielsko-Biała

Tagi: