Krzysztof Herdzin Trio w 12/14 Jazz Club

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

9-go październiaka w 12/14 Jazz Club, w Warszawie wystąpi Krzysztof Herdzin Trio.

Krzysztof Herdzin (1970) należy do najbardziej zapracowanych i cenionych polskich muzyków ostatnich lat. Jest przykładem muzyka, który potrafi poruszać się w każdej stylistyce - jak mawia Zbigniew Namysłowski:  „Herdzin potrafi zagrać wszystko” . Z tego też względu bywa zapraszany do współpracy zarówno przez gwiazdy muzyki pop i jazz , jak i wirtuozów muzyki poważnej. Zawodowi muzycy znają go z ponad 190 nagranych płyt, jego własnych projektów koncertowych, dwunastu autorskich płyt, a ostatnio przede wszystkim z prac aranżerskich i kompozytorskich.
Jako jeden z nielicznych artystów z powodzeniem łączy działalność na polu muzyki klasycznej i jazzowej, filmowej, a także pop. Współpracował ze wszystkimi największymi polskimi gwiazdami (m. in: Kayah, A.M. Jopek, R. Rynkowski, E. Górniak, E. Bem, A. Serafińska, L. Szafran, E. Geppert, M. Szcześniak, Z. Wodecki, J. Radek, N. Kukulska, M. Rodowicz, W. Gąssowski, I. Santor, K. Groniec), grał w kwartecie Jana Ptaszyna Wróblewskiego, przez 6 lat był pianistą kwartetu Zbigniewa Namysłowskiego, w latach 2002 -2012 występował w duecie z Edytą Geppert, od kilku lat ściśle współpracuje z Anną Marią Jopek. Obecnie prowadzi własne trio akustyczne (Herdzin/Kubiszyn/Konrad) i własny big band.
Koncertował i nagrywał ze światowymi gwiazdami jazzu: Marią Schneider, Gregoirem Maretem, Richardem Boną, Oscarem Castro Nevesem, Mino Cinelu, Dhaferem Youssef, Mino Cinelu, Garym Husbandem, Clarencem Pennem, Eddie Hendersonem.

CO? – Krzysztof Herdzin Trio
KTO? – Krzysztof Herdzin, Robert Kubiszyn, Cezary Konrad
GDZIE? - 12/14 Jazz Club, Warszawa
KIEDY? – 09/10/2015, 19:30
BILETY? – 160 zł
 

Tagi: