Krakowska Jesień Jazzowa: Satoko Fujii & Joe Fonda

Autor: 
Redakcja, mat. pras

Okrzyknięta jedną z najbardziej kreatywnych free jazzowych pianistek naszych czasów, japońska kompozytorka Satoko Fujii wystąpi 17 listopada, w klubie Alchemia, w duecie z cenionym amerykańskim basistą i kompozytorem Joem Fondą, znanym ze współpracy z Michaelem Jefry Stevensem, Archiem Sheppem i Anthonym Braxtonem.

Niezwykle dynamiczny i nieszablonowy styl gry tokijskiej pianistki znakomicie znajduje swoje miejsce nie tylko w jazzie, ale także muzyce współczesnej, tradycyjnej muzyce japońskiej oraz avant-rocku. Stąd mocnymi punktami w jej twórczości są kolaboracje z czołówką japońskiej sceny eksperymentalnej – by wspomnieć tylko Takeharu Hayakawę, Tatsuya Youshidę i Natsuki Tamure, czy z amerykańskimi wirtuozami – Markiem Dresserem i Jimem Blackiem.

Swoje sześćdziesiąte urodziny Satoko postanowiła uczcić w niezwykły sposób, wydając tuzin płyt, po jednej w każdym miesiącu swojego jubileuszowego roku. Dwa z albumów: Mizu (Long Song Records, 2018) i Triad nagrała właśnie z Joe Fondą. O ostatnim portal All About Jazz pisał: „na albumie nie brakuje ani hipnotycznie dyskretnych momentów, ani szalonych huśtawek”. Podczas krakowskiego koncertu z pewnością też będzie ich pod dostatkiem. Zagrają:

CO? – 14. Krakowska Jesień Jazzowa: Satoko Fujii rezydencja dzień 1
KTO? – Satoko Fujii, Joe Fonda
GDZIE? – Klub Alchemia, Kraków
KIEDY? – 17/11/2019; 20:00
BILETY? – 30 zł/ 40 zł
KARNET? – 50 zł 

Tagi: