Krakowska Jesień Jazzowa: Peter Brötzmann w najbliższy czwartek

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

W najbliższy czwartek, 13-go listopada, w Klubie Alchemia w Krakowie, w ramach festiwalu Krakowska Jesień Jazzowa, wystąpią trio Peter Brötzmann, Steve Noble i Jason Adasiewicz.

Na żywo, jak sami muzycy mówią i ci, którzy mieli okazję usłyszeć ich razem, widać wręcz telepatyczne porozumienie. "Niepowtarzalne momenty zbiorowej inspiracji" - podsumował jeden z występów recenzent The Sunday Times.
Połączenie dwóch projektów, w które Brötzmann zaangażował się na przestrzeni ostatnich lat.
Początki współpracy Brötzmanna ze Stevem Noblem sięgają 2010 r. Niemiecki saksofonista zjednoczył wówczas szeregi z perkusistą Noblem oraz kontrabasistą Johnem Edwardsem. Efektem ich współpracy, która rozpoczęła się wraz z elektryzującymi występami w londyńskim Cafe OTO był album „…the worse the better” (2010). Drogi Brötzmanna i Jasona Adasiewicza, czołowego wibrafonisty chicagowskiej sceny muzycznej, przecięły się rok później.
Występ na nowojorskim Vision Festival 2011 zaowocował wspólną trasą obu twórców.

Steve Noble to uczeń nigeryjskiego mistrza perkusji, Elkana Ogunde. W latach 80. Występował w zespole Rip Rig and Panic wraz z Neneh Cherry. Noble przejechał wówczas Europę wzdłuż i wszerz, nabierając coraz większej scenicznej wprawy. Od tego czasu Noble miał okazję współpracować z takimi twórcami, jak Derek Bailey, Lol Coxhill, Ikue Mori czy Tristan Honsinger.  Komponuje także muzykę filmową oraz prowadzi własną oficynę wydawniczą, Ping Pong Productions.

Jason Adasiewcz jest  związany z chicagowską sceną jazzu, Adasiewicz nie ma sobie równych pośród młodych wibrafonistów. Uznawany wielokrotnie przez krytyków miesięcznika Down Beat uznany materiał na gwiazdę sceny. Muzyk ma na swoim koncie współpracę z takimi twórcami jak. Rob Mazurek’s Exploding Star Orchestra czy Nicole Mitchell Quartet. Znany jest także z żywiołowych improwizacji.

CO? – Krakowska Jesień Jazzowa - Peter Brötzmann / Steve Noble / Jason Adasiewicz Trio
KTO? – Jason Adasiewicz, Peter Brötzmann, Steve Noble
GDZIE? – Klub Alchemia, Kraków
KIEDY? – 13/11/2014, 20:00
BILETY? – 30 zł / 40 zł (w dniu koncertu)

Tagi: