Kradnąc Marzenia – The Dream Thief najnowsza płyta tria Shai Maestro / Jorge Roeder / Ofri Nehemya

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Był niegdyś filarem zespołów kontrabasisty Avishaia Cohena, od jakiegoś czasu sam wziął odpowiedzialność za swoją muzyczną karierę. Pianista Shai Maestro zadebiutował jako lider w słynnej ECM.

Od 28 września dostępny jest na rynku jego najnowszy i drugi, po płycie Theo Bleckmanna – Elegy, w barwach monachijskiej oficyny album zatytułowany „The Dream Thief”.

Do nagrania płyty pianista zaprosił zaprzyjaźnionego, izraelskiego perkusistę Orfiego Nehemayę oraz peruwiańskiego basistę Jorge Roedera.

Nie wszystkie jednak utwory na płycie, w niemal całości napisane przez Shaia Maestro, to materiał zaplanowany na fortepianowe trio. Wśród kompozycji triowych są także utwory na fortepian solo.

Płyta została nagrana niedawno, jak na wydawnicze obyczaje w ECM. Muzycy dokonali nagrania w Lugano Auditorio Stelio Molo RSI w kwietniu tego roku i wydana został kilka dni temu, zapewne aby zdążyć na czas zaplanowanej na jesień trasy koncertowej po Hiszpanii, Niemczech, Holandii, Szecji, Belgii, Włoszech, Francji i Szwajcarii.

 

Tagi: