Kosmos Kosmos zaprasza w niedzielę na koncert Muchomorów

Autor: 
Redakcja

Dostojne westernowe tematy przechodzące w psychodeliczne orgie, komediowe melodyjki kończące się freejazzowymi improwizacjami, analogowo-syntezatorowe zabawy sonorystyką, formą, stylem i konwencją. Wszystko to już w najbliższą niedzielę w warszawskim klubie Kosmos Kosmos zaserwuje zespół Muchomory.

Jazzowo brzmiący surf rock, różowo-czarne brzmienia rodem z afro-porno, filmów Quentina Tarantino czy Sergio Leone to główne inspiracje twórczości zespołu Muchomory, który istnieje od 2006 roku. Pierwsze koncerty odbywały się od roku 2008 w składzie: Łukasz Kaniewski - gitara, Kuba Orłowski - gitara, Marcin Rychter - klawisze, Tomek Sołowiej - perkusja. Po roku do składu Muchomorów dołączył Rafał Smoliński - bas, a następnie Czarek Szymaniak - wokal. W tym składzie formacja funkcjonowała do 2011 roku. Następnie Muchomory zawiesiły działalność, by odrodzić się w nowej konfiguracji i z nowymi pomysłami na brzmienie zespołu. Od sierpnia 2012 roku Muchomory grają w składzie: Kuba Orłowski - gitara, Miłosz Wośko - klawisze, Rafał Smoliński - bas, Tomek Sołowiej - perkusja.

W pierwszych latach działalności zespół inspirował się surf rockiem (The Ventures, The Shadows). Obecnie Muchomory poszukują pomysłów na brzmienie także w innych "vintage" gatunkach. Początkowo utwory grane były jako zamknięte, tradycyjne piosenki. Teraz przekształciły się w otwarte kompozycje z rozbudowanymi improwizacjami charakterystycznymi dla free jazzu.

24.03.2013, Warszawa

Kosmos Kosmos, g. 20:00

Wstęp: 10zł